Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В селі Вергуни Черкаського району діє унікальний горіховий центр

В селі Вергуни Черкаського району діє унікальний горіховий центр

Близько 30-50 тисяч саджанців щорічно вирощують в унікальному центрі СФГ «Залісся і К». Він працює в селі Вергуни Черкаського району. Сюди днями завітала делегація керівників структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку РДА, керівників та спеціалістів управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Сучасний комплекс СФГ «Залісся і К» діє для проведення зимового щеплення горіха. На території розміщені теплиці площею 1000 кв. м для загартування посадкового матеріалу, розсадник для дорощування саджанців на 10 га із системою зрошування. У с. Гуляйгородок на 66 га працюють промислові насадження для отримання плодів волоського горіха і фундука, а також деревини.

В селі Вергуни Черкаського району діє унікальний горіховий центр

Як розповідає заступник директора з виробництва СФГ «Залісся і К», кандидат сільськогосподарських наук Микола Кучер, господарством вирощується садивний матеріал. З нього 7 сортів французької, 6 молдовської селекції, власником майнових прав на які є СФГ «Залісся і К», та 6 сортів української селекції на підставі ліцензійної угоди з Придніпровською дослідною станцією садівництва.

Садивний матеріал сертифікується у Державному центрі сертифікації та якості сільськогосподарської продукції і має категорію «безвірусний». Він реалізується для створення промислових насаджень фактично в усіх регіонах України.

В селі Вергуни Черкаського району діє унікальний горіховий центр

Щорічний обсяг виробництва саджанців становить 30-50 тисяч штук. Компоненти для щеплення: підщепа та прищепа, також вирощуються в господарстві в ґрунтово кліматичних умовах Черкащини і є адаптованими для переважної більшості регіонів України.

За інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації