Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ВОЛЕЙБОЛЬНИЙ КЛУБ «ДУБОВИК» ВІДЗНАЧИВ ДЕСЯТИРІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

ВОЛЕЙБОЛЬНИЙ КЛУБ «ДУБОВИК» ВІДЗНАЧИВ ДЕСЯТИРІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

Десять років тому лікарі, місцеві підприємці, працівники органів місцевого самоврядування, господарники із села Руська Поляна віком 50+ вирішили, що не лише зустрічатимуть власний поважний вік «на коні», а ще й молодь навчать правилам здорового способу життя. Таким «конем» для них стала гра у волейбол.

На минулому тижні у спортивній залі Руськополянської ЗОШ №1 людно. Сьогодні тут з нагоди десятиріччя заснування волейбольного клубу «Дубовик» відбувається товариський матч між волейболістами-ветеранами та їхніми набагато молодшими суперниками, яких вони, до речі, й заохотили грати в цю гру. Цього дня було багато міцних чоловічих рукостискань, лунало чимало вітань, а ще жартів про вік, здоров’я і «поважну молодість». Люди, які зібралися на святкування, давно залишили власний вік у лузерах.

– Десять років тому ідею згуртуватися у невеличке товариство «за здоровий спосіб життя» подали головний лікар Черкаського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Руська Поляна» Леонід Іванович Лащенко, керівник СТОВ «Зоря» Іван Йосипович Дарієнко, тодішній сільський голова Андрій Михайлович Шапран, директор Руськополянського меблевого комбінату Олександр Іванович Латенко та працівники санаторію Михайло Миколайович Фіалковський та Микола Григорович Нечаєнко. Тоді ми навіть не вживали й слова «клуб». Перший склад команди грав чотири на чотири, – пригадує президент клубу, головний інженер ДП «Черкаське лісове господарство» Володимир Божко.

Базою для тренувань став дитячий санаторій. У спортивній залі оздоровчого закладу впродовж чотирьох років і тренувався перший склад «Дубовика». Це в холодну пору року. А влітку волейболісти збиралися в «дубах» біля Руськополянського лісництва, де облаштували собі майданчик. Звідси й назву команди взяли – «Дубовик».

Змагання проводили спершу між своїми командами. Потім познайомилися з такими ж ветеранами спорту, як і вони, з населених пунктів не лише Черкаського району, а й області. Стали проводити відкриті турніри на призи Руськополянської сільської ради за участі команд із Байбуз, Городища, Геронимівки. «Дубовик» став регулярно брати участь в турнірах пам’яті А. Нагорного в Руській Поляні, В. Поповиченко в Яснозір’ї, «Кубок Вільшанки» в с. Байбузи. Окрім того, брав участь у турнірі на призи групи компаній «Маїс», присвяченому Дню працівників сільського господарства, де помірялися силами з відомим на Черкащині клубом «Шанс» та ветеранами волейболу з Чорнобаю та Катеринополя.

Географія «Дубовика» розширювалася з року в рік. У 2017 році включилися в обласні змагання на призи «Златогорліги», виїжджали на матчові зустрічі в Драбів, Смілу, Черкаси, Городище.

За десять років клуб «розрісся» – в «Дубовик» стали приходити односельці різного віку, що найбільше тішило організаторів клубу, які й намагалися на власному прикладі довести, що «літа – не біда», а здоровий спосіб життя – шлях до цього. Хворіти їм було ніколи, адже щосереди о шостій вечора у них волейбол.

– Гра відволікає від повсякденних турбот, а емоції, які вирують на майданчику, та жага перемоги дають такий потужний заряд енергії, що готові гори потім звернути. Процес старіння не відворотний, а для нас волейбол – став рецептом «антистаріння», – каже президент клубу.

Натепер у складі волейбольного клубу 23 гравці. Клуб має власний Статут, яким керується у діяльності, органи управління, казначейство та ще один напрям роботи – благодійництво. Поруч з основним складом «Дубовика» виникли два супутники – молодіжні команди руськополянців. Програма волейбольних турнірів «Дубовика» вже розписана на рік.

– Клуб розвивається, оскільки грати до нас приходить молодь. Спорт – це здоров’я, яке я по собі відчуваю, – переконаний віце-президент клубу Віктор Феодосійович Страшко. – Ми суперники лише на майданчику. Наш колектив – це не просто міцна чоловіча дружба, це одна велика згуртована рідня. Ми підтримуємо одне одного, допомагаємо вирішити проблеми і радіємо за особисті успіхи та досягнення.

Привітати з ювілеєм та подякувати односельцям за майже «просвітницьку» роботу серед молоді завітав сільський голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко з командою депутатів сільської ради.

– За десять років з любителів ви стали майже професіоналами у цьому виді спорту, – переконаний він. – Те, що ви робите, бачать ваші діти та онуки. І я переконаний, що вони не просто будуть такими ж, а ще кращими, бо мають міцний фундамент для старту. Основному складу «Дубовика» бажаю міцного здоров’я для щоденних тренувань, молоді – приходити на заняття як мінімум тричі в тиждень. А негатив, який сиплеться на вас в щоденній роботі з усієї сили передавайте в м’яч.

З нагоди десятирічного ювілею керівник громади вручив грамоту від виконавчого комітету Руськополянської сільської ради команді за популяризацію спорту в селі та сертифікат на отримання спортивного інвентарю.

Опісля урочистої частини між ветеранами клубу та молодшим складом руськополянських волейболістів відбувся товариський матч, де перемогла дружба.

– Волейбол – це оновлення та реабілітація після щоденної праці. Гра затягує. Ти вже залежний від тренування, на яке біжиш щосереди, щойно на годиннику наближається шоста вечора. На майданчику баталії тривають серйозні. Тут тобі немає друзів, – ділиться враженнями депутат районної ради Михайло Нечаєнко. – Але щойно гра закінчилася – це знову ліпші товариші, які вирішують якусь проблему, підтримують та допомагають одне одному, разом відзначають день народження, ювілей, жартують. Одним словом, живуть повноцінним життям, залишаючи власний вік в лузерах.

За інформацією сайту "Сільських обрій"