Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні виповнюється 75-та річниця визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Сьогодні виповнюється 75-та річниця визволення Черкаського району від нацистських окупантів

5 лютого виповнюється 75 – та річниця визволення Черкаського району від нацистських окупантів. 10 серпня 1941 року Черкаський район був окупований нацистськими військами. 887 днів тривала окупація сіл нашого району. Більше 10 тисяч жителів району загинуло в роки війни, а визволення району тривало 84 дні і супроводжувалось жорсткими боями. За мужність і героїзм, проявлені в боях із ворогом в роки Другої світової війни 12 жителям району присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а двом присвоєно Кавалери 3 - х орденів бойової Слави.

75 років тому завдяки героїчним зусиллям наших батьків та дідів з території нашого району було вигнано останнього фашистського загарбника.

Згадуючи історію, зазначимо, що визволення розпочато в листопаді 1943 року з сіл Лозівок, Єлизаветівка, Сокирно, Свидівок і закінчено в лютому 1944 року селами Байбузи, Мошни, Тубільці, Софіївка, Кумейки та Яснозір’я.

Нашим жителям війна завдала чимало горя, болю і непоправних втрат. Завдяки мужності й героїзму захисників Вітчизни країну не лише відстояли в смертельній боротьбі, а й відбудували, відродили з руїн та попелу.

Величезні зусилля було покладено на звільнення Черкаських земель від фашистської окупації, яка тривала два з половиною роки. У 45 братських могилах на території нашого району поховано 3443 воїни. З них тільки половина імен відомо.

Минають роки, покоління змінює покоління, але часу непідвладна пам’ять про те, хто ціною власного життя звільняв наші села від коричневої чуми.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ