Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Рятувальники попереджають про небезпеку під час святкування Водохреща

Рятувальники попереджають про небезпеку під час святкування Водохреща

Управлінням ДСНС введено в дію спеціальний план дій, спрямованих на попередження надзвичайних подій на водоймах під час святкування Водохреща. Зокрема, вже визначені місця для купання, тривають обстеження дна водоймищ та вживаються додаткові заходи безпеки. Реалізація плану дозволить у святковій обстановці, піднесено, радісно, а головне безпечно вшанувати християнські традиції.

– Для свята в регіоні визначені офіційні місця 59 йордані. Коло визначених місць, починаючи з ранку 18 січня із складу співробітників управління та пожежно-рятувальних частин в регіонах, будуть встановлені спеціальні рятувальні пости. Також, рятувальниками буде здійснюватися посилене патрулювання місць масового перебування людей на водних об’єктах, – зазначив начальник управління Віктор Гвоздь під час оперативної наради присвяченої підготовці до святкування Хрещення Господня, яка відбулась 15 січня в Управлінні ДСНС України у Черкаській області.

Загалом, за словами Віктора Гвоздя, під час свята у заходах спрямованих на забезпечення безпеки громадян, які прийдуть до йорданей будуть задіяні 139 рятувальників та 27 одиниць техніки.

За попередніми даними, в ополонки на території області планують зануриться близько 25 тисяч осіб, минулого року до купелі прийшло 29 тисяч черкащан.

Крім співробітників ДСНС, коло водойм будуть встановлені пости з фахівцями обласної комунальної рятувальної служби та волонтери.

В обласному центрі йордані будуть підготовлені у чотирьох місцях:

  • пляж «Митницький» (перехрестя вул. Сержанта Смірнова – вул. Героїв Дніпра). 
  • пляж розважального комплексу «Рів`єра».
  • пляж «Річковий порт» (вул. Козацька, район Фітнес-клубу). 
  • пляж розважально-оздоровчого комплексу «Бочка». 

Глибоко поважаючи прагнення віруючих саме у такий спосіб долучитися до відзначення свята Водохреща, рятувальники з урахуванням досвіду попередніх років роблять усе необхідне, аби попередити виникнення нещасних випадків з людьми, які збираються зануритися у крижану воду. 

Треба зазначити, що за останні роки було кілька випадків, коли рятувальникам доводилось надавати допомогу громадянам. Найчастіше це пов‘язано із травмуванням під час заходу або виходу з полинні. 

Водночас, Управління ДСНС рекомендує усім хто планує зануритися у холодну воду дотримуватися правил при здійсненні святкових обрядів. Адже тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму і як наслідок, у людини виникає судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості. 

Кілька порад громадянам щодо правил безпеки під час купання. 

Не занурюйтесь в необладнаних та не перевірених рятувальниках на безпеку дна місцях. Не варто розпочинати «хрещенські розваги» в місцях де немає представників медичної та рятувальної служб. 

Не вживайте алкоголь до і одразу після занурення. 

Не дозволяйте пірнання дітей у холодну воду без нагляду батьків чи дорослих. 

Не можна пірнати у воду безпосередньо з криги. Під час групового купання, кількість людей, які одночасно знаходяться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб. 

У жодному разі не пірнайте у воду – заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим варто дотримуватися черги та обережно підходити до ополонки. 

Всім відвідувачам хрещенській купелі необхідно знати: рекомендований час перебування у холодній купелі становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів, – після чого потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом. 

 

За інформацією Прес-служби Черкаської ОДА