Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Білозірська ОТГ першою в Україні розпочала продаж прав оренди на землю через електронний аукціон OpenMarketLand

Білозірська ОТГ першою в Україні розпочала продаж прав оренди на землю через електронний аукціон OpenMarketLand

16 січня 2019 року відбулось підписання договору про реалізацію прав оренди сільськогосподарських земель на електронному майданчику OpenMarketLand між ДП «СЕТАМ» (Міністерства юстиції України) та Білозірською об’єднаною територіальною громадою.

– Ми вважаємо себе передовою ОТГ у Черкаській області, тому для нас дуже цікавим є цей напрямок співпраці із впровадження новітніх рішень у сфері земельних відносин і поповнення бюджету громади, – наголосив голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук.

«Білозірська ОТГ стала першою в Україні, де розпочато продаж переданих їм у користування прав оренди на землю. Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, що можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо», – зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

В рамках пілотного проекту на майданчику OpenMarketLand вже проведено 200 успішних аукціонів на 18,4 млн грн. У результаті конкурентних електронних торгів у місцеві бюджети додатково надійшло 10,3 млн грн.

Усі торги проходять з використанням сучасної технології захисту Blockchain.

Для того щоб ОТГ розпочати продаж прав оренди на земельні ділянки через майданчик OpenMarket.Land потрібно зробити усього чотири кроки:

1. На основі Правил проведення електронних земельних торгів у формі аукціону, затверджених наказом ДП «СЕТАМ» від 26.11.2018 року № 141, затвердити власний Порядок проведення електронних земельних торгів з реалізації земельних ділянок комунальної власності (або прав на них). 

2. Прийняти рішення про передачу земельної ділянки (або прав на неї) комунальної власності на реалізацію шляхом проведення електронних торгів.

3. Укласти договір з Державним підприємством «СЕТАМ». 

4. Укласти договір про проведення електронних земельних торгів з відповідною землевпорядною організацією. 

Нагадаємо, 20 вересня 2018 року ДП «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерство аграрної політики та продовольства України презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів. За розрахунками Уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд грн. 

OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) – це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року. 

 

Виконавчий апарат обласної ради