Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

11 січня 2019 року голова районної ради Олексій Собко, член Ради регіонального розвитку Черкаського району взяв участь у першому засідання Ради регіонального розвитку Черкаського району, яке відбулося в конференц-залі Національної горілчаної компанії. В її роботі взяли участь голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш, голова Ради регіонального розвитку Черкаського району, сільський голова Білозірської об’єднаної територіальної громади Володимир Міцук, член Ради регіонального розвитку Черкаського району, директор установи «Черкаська агенція регіонального розвитку» Любов Ропало, член Ради регіонального розвитку Черкаського району, а також заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, депутати обласної ради Анатолій Коверський, Володимир Доманський, депутати районної ради, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, керівники установ та підприємств району, громадські організації, представники засобів масової інформації.

Відкрив перше засідання Ради регіонального розвитку району голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш, голова Ради регіонального розвитку який поінформував присутніх про утворення Ради та її склад. Він також звернув увагу учасників на необхідність виконання доручення Президента України щодо підготовки Плану перспективного розвитку району на 2019-2021 роки, який є актуалізацією Стратегії розвитку Черкаської області та Черкаського району до 2020 року. До обговорення актуальних питань розвитку району долучилися керівники району, сільські голови ОТГ, структурних підрозділів, представники ЗМІ та громадськості. Керівники структурних підрозділів поінформували про реалізацію проектів та ініціатив у 2014-2018 роки.

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

Так, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт зазначив, що в районі функціонувало 104 спортивні споруди: спортивні зали, майданчики зі штучним покриттям, майданчики з тренажерами, пристосовані приміщення для занять фізичною культурою та спортом, стрілецькі тири, волейбольні, баскетбольні, гандбольні майданчики, стадіон, тенісні корти. Спортивні споруди знаходяться на балансах сільських рад, загальноосвітніх шкіл та у приватній власності. На сьогоднішній день в району вже функціонує 123 спортивні споруди. У 2018 році збудовано футбольне поле зі штучним покриттям у с. Леськи (витрачено 1 млн. 466 тис. грн.).

Розпочалося будівництво футбольних полів зі штучним покриттям селах Хутори (на будівництво виділено – 1 млн. 447 тис. грн.., з них кошти місцевого бюджету – 500 тис. грн..) та Геронимівка (на будівництво виділено – 1 млн. 370 тис. грн., з них кошти місцевого бюджету – 200 тис. грн.).

Придбання спортінвентарю, спорт атрибутики та спортивної форми районною ДЮСШ «Мрія» становить за звітний період – 100500,00 грн, з них Степанківська ОТГ – 44942,00 грн.

У перспективному розвитку району планується будівництво у с. Червона Слобода спортивного комплексу для проведення змагань ( 2021 рік); будівництво спортивного залу у Леськівській ЗОШ I-III ступенів (2020 рік); створення та розбудова спортивних клубів та секцій у селах району (2019-2020 роки); будівництво футбольних майданчиків зі штучним покриттям у селах Яснозір’я, Мошни, Будище (2019-2020 роки).

Начальник управління економіки районної державної адміністрації Володимир Гуня, зазначив, що в районі розроблено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Черкаського району на 2017 – 2018 рр., затверджену рішенням Черкаської районної ради від 17.02.2017 № 13-12/VIІ.

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

Станом на 01.01.2019 в районі діє 3373 суб’єктів малого і середнього підприємництва за основним місцем обліку, з них: 3339 суб’єкти малого підприємництва і 34 суб’єктів середнього підприємництва.

Приємно наголосити, що дані показники залишаються сталими з 2014 року.

Пріоритетом в діяльності районної влади є залучення інвестицій в економіку району. В 2018 році відбулось відкриття ТОВ «ДСВ-Україна» с. Дубіївка це селекційно-дослідна станція, сума проекту 13,5 млн. грн.

Найбільшими інвестиційними проектами в 2018 році є:

СТОВ «Колос» с. Вергуни спільно з АПК «МАІС» м. Черкаси – проводиться реконструкція теплиць, закладка розплідника по вирощуванню горіха протягом 2017 року на загальну суму близько 10 млн. грн.

Будівництво племрепродуктора ІІ порядку по виробництву інкубаційного яйця ПАТ «Миронівський хлібопродукт», будівництво пташників № 9, 10, 11 (16 млн.грн.) с. Будище;

СТОВ «Хліб-продукт» с. Яснозір’я проводить реконструкцію ферми з вирощування свиней потужністю 17 тис. голів в рік, на суму 21 млн. грн.;

ТОВ "НОВИЙ ЕЛЕВАТОР ЛЛД", с.Білозір'я збудовано елеватор на 50 млн.грн.

ТОВ «Інфо-кар» підприємство з виробництва мінеральних добрив с.Хацьки інвестиції на суму 7 млн. доларів.

За січень-вересень 2018 року підприємствами району освоєно 179,2 млн.грн. капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 жителя району становить 2406,7 грн.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку району, станом на 01.10.2018 становив 170,9 млн. дол. США.

В свою чергу головний лікар Черкаської центральної районної лікарні Микола Гуськов, проінформував присутніх про досягнуті результати в галузі охорони здоров’я Черкаської ЦРЛ за 2014 – 2018 роки.

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

За результатами роботи колектив Черкаської центральної районної лікарні у 2018 році посів перше місце в області серед районних лікарень. Тільки у 2017 році для Черкаської центральної районної лікарні придбано обладнання на загальну суму 1192,5 тис. грн. У 2018 році придбано обладнання на загальну суму 2671,4 тис. грн.. Проведені ремонтні роботи в Черкаській ЦРЛ за 12 місяців 2018 року: приміщень із заміною старих вікон на металопластикові - 150 тис. грн.; ремонт терапевтичного відділення - 30 тис. грн.; електромонтажних робіт, монтаж та налагодження резервного живлення Черкаської ЦРЛ - 133 тис. грн.; надання послуг з вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій покрівлі інфекційного відділення - 70 тис. грн.

Як зазначив, Микола Володимирович, що в проекті до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку Черкаської області включено: „Реконструкція з 1-го по 4-й поверхи будівлі (корпусу в осях 8а-17а, Са-Ща) Черкаської ЦРЛ, с. Червона Слобода, вул. Пирогова, 3, Черкаського району, Черкаської області”.

Очікувані результати:

1. Збільшення ліжкомісць в стаціонарних відділеннях. 2. Покращення якості надання медичних послуг. 3. Належне виконання санітарно-епідеміологічних норм і стандартів. 4. Забезпечення результативної післяопераційної реабілітації хворих. 5. Виконання необхідної діагностики та фізіотерапевтичних заходів. 6. Підтримка і впровадження новітніх методів діагностики та лікування. 7. Утримання і забезпечення функціонування приміщень і інфраструктури майбутнього розміщення відділень. 8. Зменшення використання паливно-енергетичних ресурсів.

Також, про свої досягнення за 2014-2018 роки та стратегічні перспективи у 2019-2021 роки доповіли начальник управління агропромислового комплексу районної державної адміністрації Петро Данилишин, начальник відділу освіти Людмила Григорчук, головний лікар КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганна Пантюхіна.

Про діяльність та надання послуг «Черкаської агенції регіонального розвитку» доповіла присутнім директор агенції, член Ради регіонального розвитку району Любов Ропало,

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

Яка, розповіла присутнім про діяльність агенції та закликала сільських голів новостворених об’єднаних територіальних громад до співпраці та підготовки проектів щодо розвитку громад в різних сферах життєдіяльності.

Також, на засіданні Ради регіонального розвитку району обговорено питання перспективи розвитку сільських територій, про які проінформували присутніх сільські голови та голови ОТГ.

Підводячи підсумки засідання голова районної ради Олексій Собко, член Ради регіонального розвитку району зазначив, що за остання роки в районі зроблено не мало добрих справ та є про що розповісти.

Голова районної ради взяв участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку

Ми вибрали правильних шлях розвитку і розбудови та знаємо, куди нам далі рухатись. Про європейський вибір моделі розбудови країни та громадського суспільства неодноразового говорив у своїх промовах Президент України. Ми і надалі будемо спрямовувати всі свої зусилля та можливості для покращення життя на яке чекають наші люди.

На завершення заходу голова районної ради Олексій Собко та голова районної державної адміністрації Анатолій Яріш вручили Почесні грамоти Верховної ради України трьом керівникам району.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ