Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Вже більше 30 років минуло з тих пір, коли сталася Чорнобильська трагедія, але вона для нас, до цього часу, лишається болючою раною.

Саме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво першого саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Президент України Віктор Ющенко в 2006 році своїм Указом встановив цю дату Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні в залі засідань районної ради проведено зібрання «Круглого столу» з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В засіданні взяли участь голови та активісти первинних осередків Черкаської районної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС Черкаського району, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Шокот, начальник Черкаського відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Валентина Велько, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Коваль, директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Гриценко, голова Черкаської районної організації «Союз Чорнобиль України» Володимир П’ятов, керівники громадських організацій Черкаського району.

 

На початку зібрання до присутніх зі словами шани та подяки звернулися керівники району. Зокрема, заступник голови районної ради Сергій Степанюк відмітив, що аварія, яка сталася, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч наших співвітчизників. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650 тисяч людей з усього колишнього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення 2 райдержадміністрації перебуває всього 1171 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Зазначив, що Черкаська районна рада переймається проблемами чорнобильців, прикладає певні зусилля для покращення їхнього життя, вирішення нагальних проблем.

Підсумовуючи сказане, заступник голови районної ради Сергій Степанюк висловив ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції сердечні слова вдячності за виявлені мужність і професіоналізм у боротьбі зі страшним лихом. Побажав всім міцного здоров’я, миру, добра і злагоди. В процесі роботи «Круглого столу» ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС мали змогу звернутися до керівників управлінь, відділів райдержадміністрації, інших установ та отримати відповіді з наболілих питань, а саме: соціального захисту, пенсійного забезпечення, пільгового перевезення окремих категорій громадян, працевлаштування людей з інвалідністю та інших питань. На початку зібрання також були вручені ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та активним учасникам громадського чорнобильського руху району Подяки Черкаської районної державної адміністрації.