Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олександр Вельбівець: при об’єднанні територіальних громад головний критерій – чітке дотримання законодавства

Олександр Вельбівець: при об’єднанні територіальних громад головний критерій – чітке дотримання законодавства Олександр Вельбівець: при об’єднанні територіальних громад головний критерій – чітке дотримання законодавства

22 жовтня 2018 року голова обласної ради Олександр Вельбівець взяв участь у засіданні координаційної наради в облдержадміністрації, на якій обговорювалося одне питання – «Про перспективний план формування територій громад області».

Засідання проходило в режимі селекторного зв’язку за участі голів райдержадміністрацій, районних рад, міських голів міст обласного значення, голів ОТГ, в яких призначено перші вибори на 23 грудня 2018 року, членів експертної групи облдержадміністрації, окремих депутатів обласної ради, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації.

На початку голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань окреслили коло питань, які необхідно обговорити в ході наради та визначити конкретні кроки, щоб усунути розбіжності і проблеми, що перешкоджають ухваленню перспективного плану на сесії обласної ради.

З цією метою було заслухано керівників кожного району та сільських голів майбутніх ОТГ, а також депутатів обласної ради і всіх присутніх на нараді.

Зокрема, найбільше уваги було приділено Городищенському, Канівському, Лисянському, Маньківському, Золотоніському, Чигиринському та іншим районам, де поки що залишається низка неврегульованих питань щодо добровільного об’єднання громад.

Виступаючи в обговоренні, Олександр Вельбівець зазначив, що добре ознайомлений із методикою і критеріями, за яким необхідно вести роботу щодо об’єднання громад. Свого часу, працюючи головою Лисянської райдержадміністрації, на практиці застосовував їх при формуванні перспектив щодо об’єднання територіальних громад району. Те, що пропонується зараз в одному чи іншому районі, що відповідно планується внести до Перспективного плану формування територій громад Черкаської області, далеке від запропонованої урядом методики.

– Навіть сьогодні ось тут в обговоренні колеги-депутати вказують на недоліки та називають як не одне, то інше чиєсь прізвище, коли йде мова про те чи інше ОТГ та конфлікти навколо них. Таким чином не я, а ви підтверджуєте те, на що я неодноразово звертав увагу – ОТГ створюються як «вотчини», або під певний виборчий округ, або просто укрупнюються. Тому у депутатів і виникають сумніви: наскільки пропозиції щодо об’єднань відповідають чинному законодавству. Натискаючи кнопку в сесійній залі, вони цим і керуються, – наголосив Олександр Вельбівець.

Підсумовуючи, голова обласної ради зазначив, що посадовці мають відреагувати на проблеми, на які вказують люди, та усунути їх із дотриманням чинного законодавства. Тоді у депутатів обласної ради не виникатиме жодних пересторог, щоб ухвалити відповідне рішення.

За інформацією Виконавчого апарату обласної ради