Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Тема тижня: «Перші результати забезпечення у регіонах збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій) на виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України»

виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України»

Місцеві органи влади проводять значну роботу для виконання пункту Соціальних ініціатив Президента України про підвищення рівня охоплення позашкільною освітою до 70 % дітей. Розширюється мережа діючих закладів позашкільної освіти , збільшується фінансування , реалізуються нові проекти , спрямовані на забезпечення всебічного розвитку особистості українських дітей.

З метою розширення доступу дітей до позашкільної освіти , забезпечення реалізації їх права на творчий розвиток 2013 рік Указом Президента України від 28 грудня 2012 року оголошено Роком дитячої творчості . Запитання підтримки позашкільної освіти також знайшли своє відображення в ряді інших нормативних документів . Перед місцевою владою поставлено завдання створити умови для творчого , інтелектуального , духовного і фізичного розвитку дітей , охопити різними формами додаткової освіти не менше 70 % дітей шкільного віку , сприяти розвитку системи позашкільної освіти та збереженню мережі позашкільних установ.

Важливою умовою для творчого розвитку особистості є діяльність місцевих органів влади , які , вдало розподіляючи обсяги доходів місцевих бюджетів і правильно визначаючи пріоритети в їх розподілі , вишукують можливості розвивати позашкільну освіту. Так , у минулому навчальному році відкрилося 17 нових позашкільних навчальних закладів. Найбільше - у Донецькій області ( 9 установ) і по 1 - у Вінницькій , Запорізькій , Київській, Миколаївській , Полтавській , Сумській , Чернігівській , Херсонській областях. На початок 2013-2014 навчального року в Полтавській області виділено кошти з місцевих бюджетів для відкриття додаткових гуртків та фінансування штатних одиниць , що дало можливість залучити на 7,3 % більше дітей до позашкільної освіти . У Черкаській області з 1 вересня відкрито додатково 234 гуртки .

Одним з важливих індикаторів позитивної роботи Черкаської ОДА є розвиток позашкільної освіти . На сьогоднішній день , в області вже 71 000 дітей мають можливість займатися в гуртках , секціях , художніх , музичних , хореографічних , спортивних школах. Причому тільки в цьому році кількість дітей, які отримали можливість займатися в установах позашкільної освіти , збільшилася на 10 000 , що є одним з кращих результатів роботи в регіонах України .

Міністерство освіти і науки України пропонує дозволити ліцензованим фізичним особам- підприємцям офіційно займатися позашкільною освітою. Так , МОН розробило законопроект " Про внесення змін до Закону України " Про позашкільну освіту " . Законопроектом пропонується доповнити закон України " Про позашкільну освіту " нормою щодо права громадян отримувати позашкільну освіту за допомогою фізичних осіб - підприємців , які мають ліцензію на право надання освітніх послуг у сфері позашкільної освіти . Це дасть можливість розширити охоплення дітей позашкільною освітою , створить конкурентне середовище у цій сфері.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради