Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Мирне життя починається з пошуку роботи

Всім відомо, що робота дає можливість самореалізуватися та відчути свою соціальну значимість. Заглибившись в роботу, легше пережити життєві негаразди. Зміна усталеного способу життя, вимушений переїзд до іншого місця проживання – це далеко не повний перелік складнощів, з якими стикаються внутрішньо-переміщені особи. А їх за останньою статистикою в Україні понад мільйон. Ситуація ускладнюється відсутністю засобів до існування. Тому на допомогу приходить Державна служба зайнятості.

Протягом 2017-2018р.р. послугами Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості скористались 15 осіб з числа внутрішньо-переміщених осіб. Завдяки комплексу послуг, наданих фахівцями служби, за звітний період 5 осіб пройшли професійне навчання, двоє були зайняті у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Загалом 8 безробітних знайшли підходящу роботу, один з яких був працевлаштований з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці.

Історії цих людей надихають на віру у власні сили і ще раз доводять, що той хто шукає – завжди знаходить. Так, через воєнні дії на Сході України 19-річна Олександра Гайова змушена була покинути рідне місто Волноваха та переїхати до с. Дубіївка Черкаського району. За допомогою у працевлаштуванні зовсім юна дівчина, яка не мала професійної освіти та досвіду роботи, звернулась до служби зайнятості. Фахівці служби, проаналізувавши актуальні потреби місцевого ринку праці, запропонували Олександрі отримати безкоштовно затребувану на ринку праці професію кухаря. Навчання здійснювалось під замовлення приватного підприємця Мудрака Валентина, тому дівчина навчалася з впевненістю в тому, що матиме роботу. Тепер колишня безробітна може розраховувати на розвиток в обраній професії та забезпечувати себе стабільним заробітком.

Значна частина тимчасових переселенців зі Сходу України є представниками професій, що мають обмежене застосування в інших регіонах України. Наприклад: гірничі або металургійні професії. Так сталося з Євгеном Рохманом, який в мирний час працював на Алчевському металургійному комбінаті слюсарем-ремонтником. Переїхавши в с. Байбузи Черкаського району, звернувся до служби зайнятості по допомогу в пошуку роботи. Зважаючи на специфіку місцевого ринку праці, Євгенові запропонували роботу на ПАТ «Миронівський хлібопродукт» робітником з комплексного обслуговування і ремонту будинків. Така робота, хоч і не за фахом, проте на провідній аграрній компанії України, здатна забезпечити чоловіка та його сім’ю стабільним доходом.

Як бачимо, не існує простих рішень проблем внутрішньо переміщених осіб. Але індивідуальний підхід до кожного клієнта дозволяє досягнути головного результату – допомогти професійно реалізуватися особам, що опинилися у складних життєвих обставинах.»

За інформацією Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості