Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Для громадян віком за 45 років обласна служба зайнятості пропонує навчання

Для громадян віком за 45 років обласна служба зайнятості пропонує навчання

Вчасно ознайомитися зі змінами, які відбуваються у суспільному житті країни внаслідок законодавчих ініціатив Уряду, дозволяє громадянам у повному обсязі реалізувати свої права та уникнути можливих проблем у працевлаштуванні. Закон України «Про зайнятість населення» передбачає низку інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці.

Один із таких інструментів, який визначений у статті 30 Закону України «Про зайнятість населення», передбачає видачу ваучерів деякій категорії громадян для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці. На сьогодні в області за ваучерами здійснюють перепідготовку 10 громадян за професією «кухар» на базі ТОВ «Навчальний центр «Інформаційне забезпечення бізнесу» м. Умань. Минулоріч за вище вказаною професією також 10 осіб здійснили перепідготовку у ДНЗ «Канівське вище професійне училище». Наразі вони активно проявляють власні вміння у новій для себе сфері.

Механізм видачі ваучерів визначений Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 (із змінами і доповненнями).

Відповідно до Порядку право на одноразове отримання ваучера мають:

особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату;

особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;

внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Із вище перерахованої категорії громадян дія Порядку не поширюється на:

осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

осіб, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі – Фонду);

осіб, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.

На підставі ваучера здійснюється:

перепідготовка;

спеціалізація;

підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності;

підготовка на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні.

Перелік професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 25.06.2015 № 661 (далі – Перелік). Служба зайнятості не видає ваучери для здобуття особою ступеня вищої освіти. Перепідготовка на підставі виданого службою зайнятості ваучера здійснюється виключно за професіями, а не спеціальностями.

Враховуючи вище зазначене, особи, які мають вищу освіту, можуть отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці шляхом:

перепідготовки за однією з професій із Переліку;

спеціалізації або підвищення кваліфікації за спеціальністю у разі, якщо ця спеціальність входить до Переліку, за умови відповідності іншим вимогам, зазначеним у Порядку.

Особа самостійно визначає професію (спеціальність), напрям підвищення кваліфікації з затвердженого Переліку, а також форму та місце навчання.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

У разі, коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Порівняно з традиційною організацією профнавчання за рахунок коштів Фонду, ваучер дає більше свободи користувачам щодо вибору форми та місця навчання.

За інформацією Обласного центру зайнятості