Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Ювілярів, Руськополянський народний ансамбль пісні та танцю "Поляни" привітали керівники району

Ювілярів, Руськополянський народний ансамбль пісні та танцю Ювілярів, Руськополянський народний ансамбль пісні та танцю

У минулу п’ятницю сотні поціновувачів пісні та таланту учасників Русьполянського народного ансамблю пісні та танцю «Поляни» зібралися в Руській Поляні, аби привітати зі столітнім ювілеєм своїх фаворитів. Кожен знаходив особливі слова подяки, вітань та побажань ювілярам, бо особливим цей колектив був упродовж століття.

Виділити цитату. «Чому саме поляни досягли такого успіху, чому саме «Поляни» мають таке визнання? Адже в Черкаському районі багато колективів, які й талановиті, і працьовиті. Виявляється, вони були не схожими на жоден інший. Це колектив-лабораторія. Саме в обробці Олександра Івановича вперше в Україні прозвучали народні щедрівки, колядки, веснянки, купальські та весільні народні пісні Середньої Наддніпрянщини. Деякі усталені традиції Олександру Івановичу довелося зламати, а також багато чого доводилося робити вперше. Уперше в Україні хор виступав із власним музичним супроводом, вперше хористи почали рухатися по сцені, виходити з-за лаштунків, вклонятися, хороводити. Вперше на сцені з’явилися рогачі, кочерги, візочки», – зауважив голова районної ради Олексій Собко, вітаючи ювілярів.

Ювілярів, Руськополянський народний ансамбль пісні та танцю

Будинок культури відтепер носить ім’я Гордійчука.

У Руській Поляні це дуже шанована людина. Про те, що він зробив для села і самих руськополянців, знають практично всі – від малого до старого.

– Це була людина, яка привела мене в хор, і я йому за це вдячний. Це мій весільний батько і людина, яка зробила дуже багато для розвитку села і блага руськополянців. Таких людей треба шанувати, аби потім і нас пам’ятали діти та внуки, – зауважив Олександр Стадник, народний артист України, керівник хору «Поляни».

У свій час Дмитру Павловичу Гордійчуку доручили очолити клуб у колишньому колгоспі «Перемога».

– То була невелика хатина, у якій з приходом Дмитра стало гарно і весело. Односельці після трудових буднів приходили сюди відпочити, – згадували односельці під час урочистого відкриття меморіальної дошки на будівлі будинку культури. – У 1958 році збудували новий будинок культури і зросла популярність цього закладу.

Спершу Дмитро Павлович взявся за розширення бібліотеки. Відновив роботу гуртків художньої самодіяльності. 1960 рік став вершиною успіху. Самодіяльному хору присвоїли звання народного. Він став переможцем багатьох конкурсів і творчих злетів. Дмитро Павлович очолював дружину громадського правопорядку. Його знають як організатора впорядкування сільського кладовища «Дібрівка», спорудження там дзвіниці, облаштування пам’ятника жертвам голодомору, будівництва алеї навколо кладовища.

– Мені дуже приємно з односельцями згадати про людину, яка вклала свою душу і серце у розвиток села. Пропозицію назвати ім’ям Дмитра Павловича Гордійчука будинок культури подали учасники хору «Поляни». Депутати сільської ради її без вагань підтримали, виділивши кошти на те, чого хоче громада. Я вважаю, що наш обов’язок пам’ятати про людей, які зробили дуже багато для розвитку села, – зауважив під час церемонії відкриття меморіальної дошки сільський голова Олег Гриценко.

«Поляни» стали візитівкою села, району та країни

Саме святкування відбулося на центральному стадіоні села. Тут, на спеціально облаштованій сцені, гості вітали ювілярів, а вони в свою чергу радували прихильників цікавими музичними композиціями.

Ювілярів, Руськополянський народний ансамбль пісні та танцю

– Ми всі родом із Руської Поляни. Хочу подякувати всім руськополянцям, сільським головам, з якими мені довелося працювати, які зробили значний вклад у розвиток нашого колективу. Це Євдокія Павлівна Кравченко, Федір Кузьмович Буряк, Андрій Михайлович Шапран. І звісно нинішньому голові – Олегу Григоровичу, з яким ми знаходимо порозуміння. Окрема подякя і низький уклін Івану Йосиповичу Дарієнку. Це людина, яка переймається нашими турботами, роботою, успіхами. Хочу подякувати всім учасникам хору за це століття, які починали його розбудову, яких вже немає поруч з нами. Пам’ятаймо, всі ми руськополянці, і наш пуп заритий тут, і всі стежки ведуть звідси, а значить, повертатимуть нас назад в Руську Поляну, – звернувся до присутніх Олександр Іванович Стадник, керівник хору «Поляни».

Учасників колективу та сільчан вітали керівники району.

– Столітній ювілей руськополянського хору – це подія не лише Черкаського району, а всієї України, тому що достатньо зайти до музею, який ми щойно відвідали, аби побачити на власні очі досягнення колективу. Хор – це візитівка і бренд не лише Руської Поляни, а й Черкаського району. Хочу подякувати учасникам усіх періодів, усім керівникам, які долучалися до його розвитку та розквіту, – зауважив голова районної ради Олексій Собко.

За розмаїття голосів, таланти, атмосферу, яку дарують своїм глядачам на кожному концерті, учасникам колективу подякував голова адміністрації Анатолій Яріш.

За особливі заслуги перед Черкащиною керівники району вручили почесні грамоти Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також Черкаської районної державної адміністрації та районної ради Олександру Івановичу Стаднику, також колективу народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Поляни» сільського Будинку культури села Руська Поляна. Почесною грамотою міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, багаторічну плідну працю, високу професійну майстерність та з нагоди 100-річчя від дня створення народного ансамблю пісні і танцю «Поляни» нагороджено Олексія Григоровича Ляшенка, концертмейстера народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Поляни» с. Руська Поляна.

– Я радий, що всі ви зібралися сьогодні тут, аби привітати своїх улюбленців, нашу гордість села, – звернувся до односельців сільський голова Олег Гриценко. – Кожен артист бажає бачити свого глядача. Не даремно сьогоднішній захід співпав з народним святом Купала, адже люди, які сидять поруч із вами, через роки проносять українську пісню. Я хочу подякувати керівнику хору за те, що впродовж великого періоду часу продовжив, відновив, створив нові пісні, нову музику, започаткував нові традиції. Звісно, кожна людина, яка займається культурою заслуговує на повагу. Я ще раз хочу від депутатського корпусу, від працівників сільської ради, будинку культури привітати кожного і нагородити подяками. Окрім того, хочу подякувати сусіднім селам – сільським головам та творчим колективам, які завітали на наше свято, керівникам району – за участь та підтримку нашого свята, керівнику СТОВ «Зоря» Івану Йосиповичу Дарієнку, завдяки якому маємо справді чудове свято. Усі вони зібралися сьогодні заради вас, шановні руськополянці.

Очільник села вручив нагороди кожному учаснику хору «Поляни».

За інформацією сайту "Сільські обрії"