Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко взяв у часть у нараді голів районний рад

Олексій Собко взяв у часть у нараді голів районний рад

22 червня за ініціативи голів районних рад області у малій залі будинку держустанов відбулась нарада членів регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». У заході взяли участь очільники 19 районів та на їх запрошення – голова обласної ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Олександр Вельбівець.

До обговорення було запропоновано питання: втілення на місцях реформи медичної та освітянської галузей; проблем розподілу повноважень між виконавчою та самоврядною гілками влади; питання співфінансування об´єднаними територіальними громадами, що утворились в межах районів, закладів спільної комунальної власності, які перебувають в управлінні районних рад; шляхів підвищення ефективності освоєння коштів дорожнього фонду тощо.

Усвідомлюючи свою безпосередню відповідальність перед виборцями керівники районів наголошували на тому, що з питань соціально-економічного розвитку територій часто виникають проблеми комунікації з органами виконавчої влади. Реформування таких потужних і, одночасно, важливих щодо якості надання послуг галузей як медицина і освіта перекладається на плечі органів місцевого самоврядування, а без належного фінансового забезпечення з Державного бюджету – це імітація реформ. Тим більше, що виникають проблеми у стосунках з об´єднаними територіальними громадами у оплаті послуг в згаданих галузях, адже не усі новоутворені громади спроможні самостійно забезпечити жителів різними соціальними послугами. Висловлювались нарікання щодо розподілу дорожнього фонду обласними державними адміністраціями без погодження із районними радами.

Олексій Собко взяв у часть у нараді голів районний рад

Та найбільше лідерів районів як і голову обласної ради турбують питання налагодження конструктивної співпраці із органами виконавчої влади, адже недоліки у комунікації, незалежно від причин їх виникнення, призводять лише до погіршення рівня життя населення та втрати престижу і довіри до органів місцевого самоврядування.

За інформацією сайту Смілянської районної ради