Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Лісівники «Райлісу» заклали новий ліс на честь ювілею Шевченка

Лісівники «Райлісу» заклали новий ліс на честь ювілею Шевченка

Про дерева кажуть, що вони корінням містяться у вчорашньому, а кроною – у завтрашньому дні. Свою роботу, точніше хвойні, дубові й горіхові міні-ліси, та «ювілейну посадку» п’яти гектарів нового лісу, приурочену до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, демонстрували журналістам під час прес-туру до СКП «Райліс». Перевіряли сходженість та зростання молодих насаджень в адмінмежах Будищенської, Мошнівської та Тубільцівської сільських рад. У поїздці взяла участь керівник секретаріату районної ради Алла Смілянець.

– Цьогоріч лісовідновлення провели на площі понад 100 гектарів, із яких 50 га нових лісів на землях, непридатних для сільськогосподарського використання. Наше завдання – на кожному гектарі суцільної рубки має зеленіти новий ліс, – зазначає директор СКП «Райліс» Віталій Курінний.

Лісівники «Райлісу» заклали новий ліс на честь ювілею Шевченка

Спочатку побували у «володіннях» майстра лісу Василя Пруса, де торік посадові особи місцевого самоврядування з районної ради посадили два гектари горіха чорного, 1,1 дуба червоного, а навесні ще 1,8 гектари дуба червоного. Лісівник не приховував задоволення від доброї приживлюваності лісових культур.

– Зараз горіх чорний досяг 20 см, а за три роки він виросте до 1,5 метра, – каже Василь Миколайович. – Загалом же цьогоріч на 6 гектарах суцільної рубки ми посадили 6,5 гектарів нового лісу.

Тут превалюють насадження сосни звичайної, а попутньо висаджують дуб червоний, дуб звичайний, березу, акацію, горіх чорний. До речі, як розповідає головний лісничий підприємства Яків Швиденко, посадковий матеріал сосни звичайної цьогоріч довелося закупити у Боярській лісодослідній станції та в Ліплявському лісництві. Проте вже в цьому році заклали у своєму розсаднику 30 соток дуба червоного, дуба звичайного та маслини вузьколистої.

На території Мошнівської сільської ради лісовідновлення тривало і наразі.

– Всю роботу треба робити досить швидко, поки є волога в ґрунті, – зазначає майстер лісу Олександр Ковтун. – Вже завершуємо висаджувати четвертий гектар лісу. На весну плануємо збільшувати площі.

Не обійшлося і цьогоріч без «ювілейних посадок». В адмінмежах Тубільцівської сільської ради восени заклали п’ять гектарів нового лісу, який приурочили до 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка. Керував посадкою майстер лісу Михайло Лубневський.

– Якщо вірити переказам старожилів, саме тут пролягав старий шлях на Мошни, обабіч якого на горі стояла кузня, – розповідає він. – Лісу тут ніколи не було, тож нові насадження не тільки стануть окрасою території, а й пам’яткою для майбутніх поколінь.

Наталья Усенко