Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради взяв участь у навчальному семінарі: «Місцевий економічний розвиток: брендування та залучення інвестицій в сільські території» на Закарпатті

Голова районної ради взяв участь у навчальному семінарі: «Місцевий економічний розвиток: брендування та залучення інвестицій в сільські території» на Закарпатті

Голова районної ради Олексій Собко та група голів об’єднаний територіальних громад Черкащини, у складі делегації з 4 областей України, побували із навчальним візитом на Закарпатті. У рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка децентралізації в Україні», вони протягом 2 днів вивчали «Місцевий економічний розвиток: брендування та залучення інвестицій в сільські території».

Досвідом Закарпатської області з орендування сільських територій поділився експерт з туризму Олександр Коваль, який, зокрема, розказав про досвід краю в проведенні фестивалів, роботі виробників, що позиціонують громади та область, зокрема сироварень, які діють на території Закарпаття. Крім того, учасники візиту відвідали село Невицьке неподалік обласного центру, де ознайомилися з досвідом сільради в залученні інвестицій. За останні роки Невицьке змогло залучити вже близько 16 мільйонів гривень інвестицій. Зокрема, за кошти норвезьких донорів на території сільради було створено соціальне підприємство «Мерсі фарм», яке вирощує та продає свою продукцію. На території господарства діють кафе та магазин.

Оскільки підприємництво соціальне, всі прибутки воно витрачає на соціальні цілі. А саме – приготування та доставку гарячих обідів малозабезпеченим сім’ям і людям, які опинилися у важких життєвих обставинах. На даний момент «Мерсі фарм» готує 600 порцій гарячих обідів щодня, в найближчих планах – збільшення кількості обідів до 800.

Голова районної ради взяв участь у навчальному семінарі: «Місцевий економічний розвиток: брендування та залучення інвестицій в сільські території» на Закарпатті

Зараз Невицька сільрада бере участь у близько 12 грантових проектах. По двох з них вже отримано підтвердження про перемогу. Сума кожного проекту – приблизно 500 тисяч євро. Також голова Невицького Михайло Лаба поділився з гостями досвідом зі співпраці з іншими сільрадами.

Наступного дня учасники візиту відвідали Хустський район та Тячівську ОТГ. На Хустщині вони відвідали Нижньоселиську сироварню та ферму равликів і теж ознайомилися з досвідом сільських громад району по співпраці з іноземними інвесторами. Крім того, відвідали Тячівську ОТГ.«Подібні візити дуже корисні для обміну досвідом, – підсумував захід радник з питань регіонального розвитку Закарпатського ЦРМС Микола Сюсько. – Дуже добре, що програма «U-LEAD з Європою» підтримує такі візити представників громад одних областей України до інших.

Раніше ми неодноразово бачили, що досвід розвитку громад в інших областях допомагав нашим органам місцевого самоврядування і розкривав їм нові можливості. Цього ж разу вже досвід наших ОТГ та сільрад був дуже цікавим та корисним для наших гостей».

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ