Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Хутори та Вергуни обговорять об’єднання із Червоною Слободою

Хутори та Вергуни обговорять об’єднання із Червоною Слободою

9 квітня жителі Хуторів та Вергунів вирішуватимуть майбутнє своїх сіл – цього дня у обох селах відбудуться громадські обговорення стосовно створення ОТГ та, зокрема, об’єднання цих сіл із Червоною Слободою.

- Дві третини наших депутатів виступають за об’єднання із сусідніми селами, - розповідає депутат Червонослобідської сільської ради Віктор Красюк. – Сьогодні існує багато варіантів об’єднання, але і ми, і наші сусіди хочемо одного: самим вирішувати, коли модернізувати дитсадок або утеплити школу – і мати на це досить коштів. Не просити у району і не заглядати нікому до кишені, а враховувати, що думають наші люди – скільки коштів вкласти у дороги, у медицину, а скільки – у водогони.

В обох селах також не проти об’єднань. Як відзначив голова села Вергуни Тарас Горбенко, людей цікавить лише збереження усіх важливих для громади об’єктів. За словами ж голови села Хутори Олександра Литвиненка, жителі села вагаються лише у тому, із ким об’єднатися – саме це і має вирішитись на громадському обговоренні.

Ми прорахували доцільність та ефективність об’єднання Червоної Слободи та довколишніх сіл у одну ОТГ, - констатував Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. – Якщо сьогодні на 1 мешканця цих сіл витрачається орієнтовно 1500 гривень – то, після об’єднання, прогнозовано витрачатиметься понад 5000 на рік.

Після об’єднання, до бюджету громади прогнозовано зайдуть 73,5 мільйони гривень додаткових коштів. Скажу більше: ця потенційна громада уже втратила майже 33 мільйони гривень лише інфраструктурної субвенції – тому, що не об’єдналася на початку реформи.

За нашими розрахунками, об’єднання цих громад саме у такому форматі дасть можливість створити ефективну систему управління, із можливістю рівноцінного розвитку для кожного із сіл цієї громади.

За інформацією сайту "Про все"