Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Наше завдання – ефективна робота системи цивільного захисту в області», – Костянтин Омаргалієв

«Наше завдання – ефективна робота системи цивільного захисту в області», – Костянтин Омаргалієв «Наше завдання – ефективна робота системи цивільного захисту в області», – Костянтин Омаргалієв

Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, проведення протипожежних перевірок та командно-штабних навчань, координація роботи мобільних груп та створення Центрів безпеки громадян – на Черкащині підбили підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Результати минулорічної роботи та пріоритетні завдання на рік теперішній обговорили на нараді керівного складу органів управління цивільного захисту під головування заступника очільника області Костянтина Омаргалієва.

Торік в області, відповідно до розпорядження КМУ, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено Комплексну перевірку щодо стану виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки. Загалом же, як відзначають учасники наради, з огляду на основні напрямки підготовки цивільного захисту, завдання, які були поставлені у 2017 році, в цілому виконані.

–У минулому році, завдяки плідній співпраці всіх складових єдиної державної системи цивільного захисту на Черкащині не допущено надзвичайних ситуацій, які б мали негативний суспільний резонанс, – наголосив Костянтин Омаргалієв. – Водночас жодна із надзвичайних ситуацій та подій, які трапилися торік, не залишилася без відповідного реагування рятувальників області та спеціалізованих служб цивільного захисту. Так, завдяки злагодженим діям усіх служб, вдалося ліквідувати наслідки липневої надзвичайної ситуації природного характеру. Відзначу, обласна влада приділяє увагу заходам безпеки, підтриманню стану техногенної та пожежної безпеки на належному рівні та зміцненню матеріально-технічної бази рятувальників. 

Минулоріч на заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та попередження їх виникнення у резервний фонд обласного бюджету було закладено 4 млн грн. Упродовж року використали понад 3,5. Насамперед кошти резервного фонду за висновками регіональної комісії виділялися на ліквідацію наслідків та попередження виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах соціальної сфери та об’єктах життєзабезпечення.

Водночас в області створені регіональний та місцеві матеріальні резерви, повідомив начальник обласного управління цивільного захисту Юрій Скоробогатов, дбають про оновлення системи оповіщення та інвентаризацію захисних споруд. Для цього залучають відповідні кошти. 

Нині в області налічується 24 мобільні групи реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Загальна чисельність техніки мобільних груп становить 341 одиницю. Групи здійснюють чергування в цілодобовому режимі. До складу груп залучено 772 особи.

–Загалом роботу Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту можна оцінити позитивно, – відзначив Юрій Скоробогатов. – Утім, маємо попрацювати і над ліквідацією певних недоліків. Вже у жовтні буде здійснена контрольна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб Черкаської області. 

Він зауважив, що серед основних цьогорічних завдань – створення Центрів безпеки громадян.

–Центри безпеки– це вже зовсім нова якість послуги, яку надає ДСНС на рівні громади, – зауважив посадовець. – Це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців. Це комплексний підхід. Адже в кожному такому Центрі розміщено пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, за необхідності ФАП. Такі Центри безпеки громадян мають бути у кожній об’єднаній громаді. 

Про підсумки роботи пожежно-рятувальних підрозділів області у 2017 році та завдання на 2018 рік доповів перший заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області полковнику служби цивільного захисту Сергій Озеран.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА