Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Черкаські лісівники ліквідовують наслідки січневої негоди

Черкаські лісівники ліквідовують наслідки січневої негоди Черкаські лісівники ліквідовують наслідки січневої негоди

Наслідки сніголаму та снігопаду, який пройшов Черкащиною на Водохреща, область ще пам’ятатиме довго. Лісові насадження досить сильно постраждали від негоди. Йдеться про тисячі гектарів пошкодженого лісу та про десятки тисяч кубометрів поваленої, потрощеної деревини. Тож варто говорити й про те, що неможливо швидко ліквідувати такі наслідки негоди, відзначають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Черкаський лісгосп чи не найбільше постраждав від негоди. Оскільки Черкаський район має найвищу лісистість в області – 37%, і переважна більшість лісів – соснові. Саме їх нещадно понівечив сніголам.

Директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт розповів, які заходи здійснюють у лісгоспі для усунення наслідків сніголаму, і для попередження виникнення таких ситуацій у майбутньому. Він відзначив, що у Черкаському лісгоспі найбільше постраждали Дахнівське і Свидівське лісництва – пошкодження дерев виявили на 1,5 тис. гектарів. Тож розроблення наслідків сніголаму – це робота не одного місяця, адже потрібно на це отримати всі дозвільні документи.

– Наразі розпочато роботу з прибирання небезпечних та потенційно небезпечних дерев з-попід дороги (нахилених, надламаних, з пошкодженою кореневою системою), – зазначає Андрій Пустовіт. – Попереду ще багато спільної роботи з іншими службами з розширення доріг, ліній електропередач. Наголошу, що тільки за два дні негоди на дорогах Черкаси-Канів, Черкаси-Геронимівка, Дахнівка-Геронимівка, Черкаси-Руська Поляна, напрямках на Свидівок, Тубільці, Ірдинь було прибрано 1070 повалених дерев. Так не повинно бути. Це просто велике щастя, що в ті дні жодна людина не постраждала, тож ми не повинні випробовувати долю й надалі, й маємо зробити все, щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому. А по лісових насадженнях ці об’єми значно більші і вимірюються в десятках тисяч кубометрів.

Черкаські лісівники ліквідовують наслідки січневої негоди Черкаські лісівники ліквідовують наслідки січневої негоди

Заступник начальника з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг Служби автомобільних доріг у Черкаській області Геннадій Андрєєв зазначив, що згідно встановлених нормативів, дерева не повинні зростати попід дорогами від кромки проїзної частини на відстані 8,25 – 14 метрів, залежно від категорії дороги (ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху, автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди»). Ці нормативи у нас не дотримуються, бо в такому разі попід дороги потрібно зрізати дуже багато лісу. Проте саме дотримання таких норм дозволить забезпечити безпеку руху. Тож після цієї негоди першочергово необхідно прибрати усі небезпечні та понищені дерева попід дороги й працювати над дотриманням встановлених дорожніх нормативів.

Про те, що з-попід дороги, ЛЕП необхідно вирізати лісові насадження, наголошує й сільський голова Свидівка Світлана Вовк.

– На дорогах до села було повалено сотні дерев, які блокували життєдіяльність місцевих мешканців – розповідає Світлана Вовк. – Те ж саме з лініями електропередач. Ми тиждень були без світла. Тому вже звернулися з листами у необхідні служби, в тому числі й до лісівників, щоб уникнути подібних ситуацій надалі. Люди наші бачать, що це стихійне лихо, тож до рубок лісу ставляться з розумінням.

За інформацією сайту прес-служби ОДА