Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Для попередження зростання захворювання фахівці пропонують відновити виїзди пересувного флюорографа у населені пункти району

Для попередження зростання захворювання фахівці пропонують відновити виїзди пересувного флюорографа у населені пункти району

На думку лікарів Черкаського району, заходів, що проводяться на місцях, недостатньо, щоб зупинити поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. Як цьому зарадити вирішували під час засідання Ради з питань протидії цих небезпечних хвороб.

- Питаннями ВІЛ-СНІДу на 70 % займаються виключно медики. Хоча, по суті, медики постфактум отримують готовий матеріал – пацієнта, якого потрібно досить часто спершу налаштувати на лікування, а потім швидко надати кваліфіковану допомогу, - зауважує районний лікар-інфекціоніста Черкаської ЦРЛ Галина Аза. – Проте, на мою думку, розпочинати варто не з цього, а з пропаганди здорового способу життя.

Торік з 4600 обстежених у 29 осіб вперше виявили ВІЛ-інфекцію. Загалом на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра», створеному при Центральній районній лікарні станом на 1.01.2018 року перебуває 179 осіб, які мають ВІЛ-інфекцію. Всі вони отримують антиретровірусну терапію та допомогу необхідних фахівців.

Широка інформаційно-роз’яснювальна робота в навчальних закладах, відновлення виїздів мобільних груп в населені пункти, а також діяльності пересувного флюорографа, – такі перші кроки, щоб запобігти поширенню чи сприяти ранньому виявленню захворювання на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД, озвучили лікарі Черкаського району.

Ми спільно маємо посилити пропаганду здорового способу життя. Для цього потрібно обрати нові, сучасні форми та методи роботи, які сприйматимуться молоддю, - зауважує Галина Аза. - Можливо варто повернутися до функціонування мобільних бригад у складі лікаря-інфекціоніста, фтизіатра, чи гінеколога, чи інших фахівців, які здійснюватимуть спільні рейди та проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу в навчальних закладах.

Не менш страшною хворобою, що набирає обертів у суспільстві, є туберкульоз.

- Якщо уберегтися від захворювання на ВІЛ можна, адже в переважній більшості хворі заразилися статевим шляхом, то від захворювання на туберкульоз не застрахований ніхто, - зауважує районний лікар-фтизіатр Черкаської ЦРЛ Леся Сакевич. – Негативно впливає також антиреклама в ЗМІ щодо проведення проб Манту, завдяки якому можна попередити небезпечне захворювання.

Як варіант попередження зростання захворювання фахівці пропонують відновити виїзди пересувного флюорографа у населені пункти району, де безкоштовно могли б обстежитися всі бажаючі.

За підсумками наради фахівці відділу освіти, відділу сім’ї, молоді та спорту, лікарі ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного дитячого санаторію “Руська Поляна”, Товариства Червоного Хреста, управління праці та соціального захисту населення визначилися з новим напрямком роботи.

За інформацією сайту "Сільські обрії"