Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Виховання майбутніх чемпіонів розпочинається з гарних сімейних традицій

Виховання майбутніх чемпіонів розпочинається з гарних сімейних традицій

Останнім часом займатися спортом стало надзвичайно популярно. Спорт – це тренд, який охоплює дедалі більше послідовників. І варто зауважити, що в руслі цього мейнстріму Черкаський район не пасе задніх. Сьогодні ж ми пропонуємо вам познайомитися з юним талантом із Худяків – дзюдоїстом Едуардом Мамедовим.

– Боротися Едуард навчився раніше, ніж пішов до першого класу, – розповідає тренер ДЮСШ «Мрія» Олег Джулай. – Пам’ятаю, як чотири роки тому до мого залу його привів старший брат Атам, котрий, до речі, вже сам досягнув значних успіхів у спорті. Коли Едуард вперше ступив на бійцівський килим, йому було лише три роки. Хлопець з недитячою відповідальністю поставився до тренувань. І скажу вам – не даремно. На сьогодні Едуарду практично немає рівних серед його вікової категорії. Він з легкістю здобуває перемоги на регіональних змаганнях і демонструє високі результати на всеукраїнських та міжнародних турнірах. Шкода, що на Чемпіонат України з дзюдо допускають лише учасників, котрі досягли 14­річного віку. Інакше б Едуард вже мав чемпіонське звання.

Виховання майбутніх чемпіонів розпочинається з гарних сімейних традицій.

Традиції спортивного виховання та здорового способу життя культивуються в родині Мамедових змалечку. Едуард має двох старших братів – Атама й Тагі. Усі хлопці активно займаються спортом з ранніх років. Саме на своїх братів рівняється хлопець. Завдяки їм він пішов у спорт.

– На щастя, з пошуком справжніх кумирів у хлопця не виникає жодних проблем. Чудовим прикладом для наслідування є його брати, – зазначає тренер. – Найстарший з братів Атам Мамедов на Чемпіонаті України, що відбувся навесні минулого року, увійшов до п’ятірки кращих дзюдоїстів та отримав спортивне звання кандидата у майстри спорту. Окрім дзюдо, юнак також опановує самбо. Торік на Чемпіонаті України з цього виду спорту наш борець став бронзовим призером. Думаю, в Атама хороше спортивне майбутнє. Те саме можна розповісти й про середнього брата – Тагі, який також демонструє достатньо високі результати.

Зі слів тренера, хлопець одразу захопився дзюдо, не пропускав змагань і викладався на кожному тренуванні.

– Едуард зростає в такій атмосфері, де кожен член сім’ї займається спортом, – розповідає мати хлопця Світлана Мамедова. – Я також у свій час займалася баскетболом і легкою атлетикою. Тож не з чуток знаю, що таке регулярні тренування, збори й змагання. Саме з моєї ініціативи хлопці пішли у спорт. Чому саме дзюдо? Ми живемо в Худяках, а вибір спортивних секцій тут невеликий. Спочатку двоє старших синів займалися танцями, але швидко збагнули, що це не зовсім їхнє. Тож я відвезла хлопців у Сагунівку до залу Олега Джулая. Атам і Тагі одразу захопилися дзюдо, а в майбутньому ця любов передалась Едуарду.

Радість перемог і гіркота поразок.

Тренувальний графік Едуарда досить напружений – хлопець займається дзюдо щонайменше п’ять разів на тиждень. Тренування триває 2­3 години.

– Едуард просто живе цими тренуваннями. Часто просить потренуватися позаурочно. Заради дзюдо хлопець ладен відмовитися від вільного часу й прогулянок з друзями, – розповідає Олег Джулай.

Наразі юнак багато чим жертвує заради спорту, але, як показують його останні досягнення, спорт «відповідає взаємністю». Лише торік хлопець завоював нагороди найвищого ґатунку на змаганнях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

– Можливо, це прозвучить дещо зухвало, але на Черкащині Едуарду вже немає рівних в його віковій категорії. Він здобуває впевнені перемоги практично на всіх регіональних турнірах. Більше того, хлопцю все частіше підкорюються п’єдестали всеукраїнських та міжнародних змагань. Приміром, на відкритому чемпіонаті з дзюдо, що відбувся торік у грудні в місті Кропивницький, Едуард Мамедов виборов перше місце. А до цього були яскраві тріумфи на турнірах у Києві та Одесі.

Загалом, змагальний графік хлопця надзвичайно напружений. Едуард бере участь у різноманітних турнірах 2­3 рази на місяць. У особливо «гарячі» періоди юний дзюдоїст змагається щотижня.

Спортивна фортуна винагороджує хлопця за напружену працю, наполегливість і щиру любов до дзюдо. Перемоги супроводжують Едуарда протягом усього його нетривалого, але вже доволі успішного спортивного шляху. Та ніхто незастрахований від невдач. Прикрі поразки можуть спіткати навіть наймайстерніших борців.

– Едуард дуже серйозно ставиться до дзюдо і до своїх досягнень у цьому спорті. Можливо, навіть занадто серйозно, – зізнається мама хлопця. – І коли трапляються невдачі, то він дуже переймається через них. Буває декілька днів ходить сам не свій, постійно прокручує в голові моменти протистояння та розмірковує, чому саме він програв. Звісно, аналізувати поразки – це необхідна для спортсмена риса, адже здійснюючи роботу над помилками, борець стає сильнішим, ніж був раніше. Та неможна зациклюватися на невдачах, потрібно гідно сприймати неочікувані провали та рухатись далі. Тому, коли Едуард занадто сильно засмучується поразкою, я кажу йому: «Якщо так перейматимешся, то віддам тебе на балет». Звісно, це жарт, але така іронія допомагає сину «відпустити» неприємну ситуацію.

Мріє стати тренером.

Сьогодні Едуард Мамедов переконаний, що його подальше життя має бути пов’язане з дзюдо. Разом зі своїм тренером, юний спортсмен активно готується до майбутніх всеукраїнських змагань, що відбудуться вже найближчим часом. І як його наставник, хлопець сам мріє колись тренувати спортсменів.

– Звісно, про далекі перспективи поки що говорити зарано, адже Едуарду лише вісім років. Але вже зараз можна стверджувати, що він надзвичайно талановитий хлопець. У спорті його чекає хороше майбутнє, – зазначає Олег Джулай. – Ми будемо продовжувати наполегливо тренуватися, аби й надалі здобувати яскраві перемоги.

Наразі здобутки юного дзюдоїста вже визнані районною владою. Так, із січня поточного року Едуард Мамедов отримуватиме районну щомісячну стипендію для обдарованих спортсменів.

Побажаємо ж борцю успіхів, наполегливості, віри в себе і свої мрії.

За інформацією сайту "Сільські обрії"