Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ВАКЦИНА - НЕ ПАНАЦЕЯ, АЛЕ КІР З НЕЮ ПЕРЕНОСЯТЬ ЛЕГШЕ

ВАКЦИНА - НЕ ПАНАЦЕЯ, АЛЕ КІР З НЕЮ ПЕРЕНОСЯТЬ ЛЕГШЕ

Торік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази. У 2016 році діагноз «кір» було підтверджено 78 особам, а у 2017 році − вже 3382. Найбільше в Івано-Франківській області - 1049 випадків, Одеській - 931 випадок, Закарпатській - 416 випадків.

Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин поширення хвороби. За даними ВООЗ, Україна увійшла до переліку держав, де рівень вакцинації від усіх дитячих інфекцій нижчий від середньостатистичного на 50%. Більшість захворілих в Україні – понад 86% – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).

Щодо ситуації в Черкаському районі, то нині проти кору вакциновано 91% від загальної кількості дитячого населення, відмовляються проводити щеплення дітям батьки в основному з релігійних переконань.

− Звісно, жодне щеплення не може гарантувати 100%-го захисту від хвороби. Але ті особи, котрі захворіли на кір, будучи вакцинованими, переносять хворобу значно легше, аніж ті, котрі відмовились від щеплення, − зауважує заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру ПМСД Людмила Буша. – Наразі в районі достатньо вакцини, аби провести імунізацію згідно з календарем щеплень, а також тим, хто раніше відмовлявся. І ми наполегливо радимо зробити це усім тим, хто досі зволікав.

Після зимових канікул, кажуть лікарі, захворюваність на кір як і на респіраторні захворювання, зростатиме, оскільки діти мають найбільше близьких контактів у колективі. Як повідомляють у Черкаській ЦРЛ, цьогоріч у районі вже зафіксували один випадок захворювання на кір.

За інформацією сайту "Сільські обрії"