Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Райони закликають до раціонального використання коштів на реалізацію природоохоронних заходів

Райони закликають до раціонального використання коштів на реалізацію природоохоронних заходів

Ефективне планування природоохоронних заходів та раціональне використання коштів на їх реалізацію – ключові елементи для вирішення екологічних проблем. На цьому наголосили під час наради в ОДА. Йшлося, зокрема, про реалізацію природоохоронних заходів в області за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева поінформувала про те, що обласна програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки містить низку природоохоронних заходів, виконання яких дозволить значно покращити стан навколишнього природного середовища області.

– На виконання природоохоронних заходів у цьому році заплановані видатки у сумі 58,4 млн грн, зокрема за рахунок коштів обласного бюджету (майже 37 млн грн) та власних природоохоронних коштів місцевих бюджетів (21,5 млн грн), – зауважила Олена Миколаївна. – Торішні залишки невикористаних коштів становили майже 16 млн грн, з яких понад 6 млн грн з обласного бюджету.

На початок жовтня фактично використано 20,4 млн грн, в т.ч. 9,5 млн грн – з місцевих бюджетів.

Кошти використовувались, зокрема, на відновлення гідрологічного режиму річок у районах області, реконструкцію каналізаційних мереж, вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами в селах та селищах та ін.  

Керівниця управління зазначила, що розпорядниками сільських, селищних, міських бюджетів є органи місцевого самоврядування. А результати аналізу використання їхніх коштів, спрямованих на виконання природоохоронних заходів, свідчать про потребу більш ефективного планування та зрештою раціонального використання коштів.   

– Приміром, питання поліпшення гідрологічного стану водних об’єктів потребує системної роботи на всіх рівнях, – зауважила Олена Звягінцева. – Адже виконання часткових заходів на окремих ділянках не дасть необхідного ефекту. Актуальним є і питання винесення меж в натуру територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Оскільки останнім часом під час перевірок стану дотримання режиму охорони територій та об’єктів ПЗФ області виявляють факти використання земельних ділянок під господарську діяльність. А це суперечить цільовому їх призначенню. Нагальною проблемою в кожному селі, селищі та місті залишається поводження з твердими побутовими відходами. Тут доречним було б придбання саме обладнання та машин для збору, транспортування побутових відходів (сміттєвозів), запровадження системи роздільного збирання тощо.   

За словами Олени Миколаївни, враховуючи, що ці проблеми зачіпають інтереси не одного села, а інколи і не одного району, для вирішення доцільним було б об’єднання коштів:   

– Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування з урахуванням територіальних умов та особливостей можуть перерозподіляти між собою окремі повноваження та власні бюджетні кошти, об’єднувати на договірних засадах кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів.   

Зауважимо, на сьогодні більше 50 % коштів місцевих бюджетів фактично використано у: м. Черкаси, м. Золотоноша, Жашківському, Звенигородському, Золотоніському, Чигиринському районах, отг Білозірʼя, отг Мокра Калигірка. Менше 50 % використано у Ватутіному, Каневі, Смілі, Умані, Городищенському, Драбівському, Камʼянському, Канівському, Катеринопільському та кількох інших районах.   

За інформацією прес-служби ОДА