Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради взяв участь у виїзному засіданні регіональної комісії ТЕБ та надзвичайних ситуацій у селищі Ірдинь

Голова районної ради взяв участь у виїзному засіданні регіональної комісії ТЕБ та надзвичайних ситуацій у селищі Ірдинь Голова районної ради взяв участь у виїзному засіданні регіональної комісії ТЕБ та надзвичайних ситуацій у селищі Ірдинь

20 вересня голова районної ради Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк, начальник відділу цивільного захисту населення, оборони і мобілізаційної режимно-секретної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Ігор Троценко, керівництво Черкаського міськрайонного відділу ДСНС, староста селища Ірдинь, заступник Білозірської об’єднаної територіальної громади, керівництво державного підприємства “Черкаситорф” взяли участь у виїзному засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка щодо заходів з ліквідації надзвичайної ситуації пов’язаної з пожежею на торфовищах в адмінмежах Білозірської ОТГ та недопущення її поширення.

Відкриваючи засідання голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко зазначив, що вже третю добу Черкаські рятувальники продовжують боротьбу з пожежою торфу у селищі Ірдинь, Черкаського району. За цей час рятувальникам вдалось зупинити поширення вогню, а також зменшити площу горіння на три гектари. Через горіння торфу можливе ускладнення екологічної обстановки у населених пунктах Ірдинь, Білозір’я та Дубіївка, які знаходяться в безпосередній близькості від торфовищ.

Для попередження паніки та негативного суспільного резонансу, в цих населених пунктах потрібно продовжувати проводити інформаційно-роз'яснювальну робота серед населення щодо ситуації на торфовищах та надавати рекомендації щодо зменшення впливу негативних факторів пожежі на здоров‘я.

Про заходи з ліквідації пожежі на торфовищах доповів перший заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Сергій Озеран, який зазначив, що станом на 20 вересня на місці пожежі сконцентровано 34 одиниці пожежної та спеціальної техніки та 98 осіб особового складу. Проведено обвалування ґрунту в зоні пожежі, перекрито пішохідні та автомобільні шляхи. За добу вдалось ліквідувати горіння торфу на площі в 2 га. Ремонтними бригадами ПАТ «Черкасиобленерго» відновлено електропостачання на ДП «Черкаситорф».

Голова районної ради взяв участь у виїзному засіданні регіональної комісії ТЕБ та надзвичайних ситуацій у селищі Ірдинь

Для своєчасного виявлення та попередження загорань, створені спеціальні моніторингові групи, які об’їжджають основні місця покладу торфовищ та проводять відео розвідку за допомогою квадрокоптера.

Триває нарощування сил зведеного загону. На місці пожежі працюють 4-ри підрозділи управління ДСНС з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь. На місце також прибула пожежна техніка військової частини, а також бригада швидкої медичної допомоги.

Серед проблемних питань, що істотно ускладнюють проведення робіт на місці пожежі, – сильна посуха, низький рівень залягання грунтових вод та віддаленість водних джерел, звідки рятувальники можуть взяти воду для гасіння. Пожежні насосні станції встановлено на березі річки Ірдинь за 1,2 кілометри від основних осередків пожежі. Загалом на трьох оперативних дільницях прокладено 1,7 кілометри рукавних ліній, працюють 12 пожежних стволів.

Голова районної ради взяв участь у виїзному засіданні регіональної комісії ТЕБ та надзвичайних ситуацій у селищі Ірдинь

Розпочато роботу з мешканцями селищ Ірдинь та Дубіївка. Дві групи співробітників Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області разом із волонтерами проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Під час обходів домогосподарств, фахівці ДСНС роз‘ясняють людям оперативну обстановку повязану із горінням торфу, а також дають поради, щодо зменшення впливу негативних факторів пожежі на здоров’я.

В результаті проведеного засідання регіональної комісії головою обласної державної адміністрації були дані відповідні доручення.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ