Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Медова Україна» розпочнеться із Чорнявки

«Медова Україна» розпочнеться із Чорнявки «Медова Україна» розпочнеться із Чорнявки

Там вчора урочисто відкрили українське підприємство з австрійськими інвестиціями з переробки меду «Біхайв». Власники компанії переконані, що високі стандарти якості чорнявського меду незабаром будуть знані майже в усьому світі.

Виробнича площа підприємства – 5 тисяч квадратних метрів. Територія заводу облаштована та знаходиться під охороною. На прохідній – ваговий контроль. Нині на підприємстві працює понад півсотні осіб. Майже половина з них – жителі Чорнявки. Поблизу заводу – власна пасіка на тисячу вуликів.

- Для мене ця подія дуже особиста річ. Це не просто ще один завод чи професійне втілення бізнес-плану. Три роки тому, коли ми почали розмову про інвестиції, а потім стали закладали нову технологію з міжнародними стандартами й амбіціями перебудувати всю медову галузь не лише в Україні, а й зайняти достойне місце в усьому світі на фоні трагічних подій в країні, нас вважали божевільними. Але це був особистий виклик для тих, хто поставив собі за мету заявити про Україну, як країну, де є нові технології та високі стандарти якості, - сказав голова ради директорів компанії "Ефективні інвестиції" Ігор Ліскі. – Нині у нас є віра та амбітні плани. Ми впевнені що цей мед буде знаним в США, Канаді та багатьох країнах Європи.

На захід завітав і перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

- Сьогодні ми маємо факт великої успішної медової фірми в українському селі, яке завжди було скарбницею відродження традицій і праці нації, що стає знаною у світі, - розпочав він із вітань свою промову. – Нині Україна займає перше місце в Європі і третє у світі з виробництва меду. Цей завод стане потужним флагманом виробництва.

Він подякував інвесторам та команді підприємства за цей розвиток, а Чорнявському НВК подарував збірку творів Левка Лук’яненка.

«Медова Україна» розпочнеться із Чорнявки

Окрім власної пасіки, мед на «Біхайв» постачають із шести наймедоносніших регіонів країни. Проте лише найкращий. Пробу аналізів беруть прямо на пасіці і везуть на завод. Лабораторний аналіз проводять 5-7 днів. Якщо мед проходить перший контроль, його викуповують. Коли всю партію меду привозять на завод, роблять повторні аналізи (а мед знаходиться в зоні контролю). Після чого мед гомогенізують, аналіз готового продукту роблять знову в заводській лабораторії і відправляють до Німеччини. На заводі застосовуються міжнародні стандарти пакування й маркування.

– Бізнес вкладає інвестиції там, де йому комфортно. Приємно, що саме на Черкащині, в центрі України, маємо таке потужне виробництво з високими стандартами, аналогів якому немає в Україні і Європі, – сказав на урочистостях голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – З початком, із гарним почином.

Після офіційної презентації гостям провели екскурсію на виробничі приміщення, а також пасіку.

Інвестпроект вартував 300 мільйонів гривень. Підприємство, як соціальний партнер сільчан, бере активну участь у його розвитку – забезпечує жителів Чорнявки робочими місцями, дітей – подарунками до свят, реконструює вуличне освітлення, а нещодавно за його сприяння встановили камери відеоспостереження при в’їзді в село. У бюджет сільської ради надходить податок на землю.

 


За інформацією редакції районної газети "Сільські обрії"