Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району

Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району

Сьогодні у Червонослобідському будинку культури відбулася серпнева конференція педагогічних працівників, в якій взяли участь голова районної ради Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, голова районної державної адміністрації Антолій Яріш, керівники освітніх закладів району.

Перед початком пленарного засідання конференції голова районної ради та голова районної державної адміністрації святково вручили двадцятьом молодим спеціалістам трудові книжки. які вливаються в районну сім’ю освітян.

У своєму вітальному слові голова районної ради Олексій Собко, зазначив: дозвольте від імені депутатського корпусу районної ради, від себе особисто привітати вас з початком нового навчального року. Побажати Вам добра, миру, благополуччя та творчих успіхів у надзвичайно почесній і, водночас, нелегкій справі – навчанні і вихованні дітей.

Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району

Перш за все хочу подякувати Вам, шановні керівники шкіл, за роботу, яку провели протягом літніх канікул, для належного облаштування та підготовки шкіл до нового навчального року, адже ця робота нелегка, а особливо в період фінансового дефіциту.

Протягом часу перебування на посаді голови ради, я відвідав майже кожну школу району. Ми з Вами знайомились, обговорювали наболілі питання, визначали першочергові проблеми та шляхи їх вирішення.

Аналізуючи для себе, хочу відмітити, що освітній потенціал в районі є досить потужнім, є самодостатні, добротні школи, але всі вони різні, як по часу їх побудови, так і по матеріально-технічному оснащенню, зовнішньому вигляду, наповненістю учнями, забезпеченістю педагогічними кадрами.

Шановні колеги !

Хочу розвіяти зразу ж всі чутки щодо того, що можливо керівництво району виношує ідею закриття, або оптимізації тієї чи іншої школи в звʼязку з малою кількістю учнів.

Це питання буде вирішуватися Вашими територіальними громадами. Прикладом цього є Білозірська обʼєднана територіальна громада, яка сама прийняла рішення про пониження ступеня в школі, зробивши її із дев’ятирічної школи – чотирьохрічну.

Враховуючи процес добровільного обʼєднання територіальних громад, який проходить в Україні, Ви самі будете бачити, як діяти, щоб і заклади були добре оснащені, щоб і учні отримували відповідну освіту, щоб і педагогічний колектив був збалансований і мав добре фінансування.

Депутатський корпус спільно з районною владою також долучаються до проблем освітян – це стосується співфінансування придбання шкільних автобусів, придбання комп’ютерної техніки, встановлення спортивних майданчиків, придбання плакатів для патріотичного виховання учнів та інше. В продовження думки хочу зазначити, що для того ми і проводимо робочі поїздки на місця, щоб потім мати змогу допомогти тому чи іншому закладу.

Шановні педагоги!

Я хотів би вам побажати, щоб ваші вміння та знання допомагали і надалі розкривати здібності і таланти учнів. Батьки довіряють вам найдорожче - своїх дітей. Бажаю, щоб у вас усе здійснилося, щоб до вас було гідне ставлення і повага.

Сподіваюся на те, що новий навчальний рік стане для вас черговим етапом у досягненні нових успіхів і перемог. Тож бажаю всім щастя, здоров'я та добробуту.

Також до привітань долучилися голова районної державної адміністрації Анатолій Яріш, сільський голова села Леськи Микола Бас, голова районної профспілки працацівників освіти Валентина Рябчич.

Про підсумки розвитку дошкільної, позашкільної освіти у 2016/2017 навчальному році та завдання на 2017/2018 навчальний рік доповіла начальник відділу освіти районної державної адміністрації Людмила Григорчук яка зазначила, що у районі функціонує 25 дошкільних навчальних закладів та 1 НВК. У них здобувають дошкільну освіту 2400 дітей.

Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району

Різними формами дошкільної освіти охоплено 98,7 % дітей віком від 3 до 6 років.

На 100 місцях виховується 124 дитини. Найбільше перевантажені дошкільні навчальні заклади у селах Дубіївка, Мошни, Руська Поляна, Хацьки, Червона Слобода Геронимівка. У цих же селах залишається не вирішеною проблема черги з влаштування. Наразі можливо вирішити означену проблему у селі Геронимівка, шляхом відкриття додаткової групи. Це значно покращить умови перебування дітей у закладі та дасть змогу охопити дошкільною освітою більшу кількість дітей.

Відділ освіти постійно здійснює аналіз виконання норм та вартості харчування дітей у дошкільних закладах району.

Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву району, сільським головам, депутатам усіх рівнів, усім спонсорам і меценатам, батьківським комітетам за ту підтримку, яку вони надають для створення належних умов навчання і виховання наших дітей. Реформою передбачено низку стимулів для особистого і професійного зростання педагогів із метою залучення до професії найкращих. Наша українська освіта буде успішна, якщо до неї прийде у спішний педагог, - зазначила на при кінці свого виступу Людмила Василівна.

Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району Олексій Собко на серпневій конференція привітав освітян району

Також на цьому пленарному засіданні було нагороджено чимало кращих педагогів району Почесними грамотами Черкаської районної державної адміністрації та Черкаської районної ради та відділом освіти райдержадміністрації, а також пам’ятними знаками районної профспілки.

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ