Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Райони Черкащини закликали долучатися до співфінансування програми «Власний дім»

Райони Черкащини закликали долучатися до співфінансування програми «Власний дім»

Молоді спеціалісти, які виявили бажання жити та працювати на селі, військовослужбовці та внутрішньо переміщені особи можуть покращити свої житлові умови. Це можливо завдяки обласній цільовій програмі підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016 – 2020 роки. Втім програма потребує виділення співфінансування на районному рівні, говорить заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Липкань.

На 2017 рік видатки на надання кредитів для сільських забудовників передбачені лише в обласному бюджеті. Із 836 тис. грн – 802 тис. грн спрямують безпосередньо на надання кредитів, ще 34 тис. грн – на їх обслуговування. Це, за словами посадовця, не дає можливості надання кредитів для жителів області, які потребують покращення житлових умов. Приміром, у Закарпатській області із місцевих бюджетів профінансовано коштів на надання кредитів на 2017 рік – 6 млн грн, у Херсонській – 5,1 млн грн, у Вінницькій – 2,2 млн грн.

– Без належного співфінансування із районних та/або сільських, селищних бюджетів Програма не зможе повноцінно функціонувати, – наголосив посадовець. – У зв’язку з фінансовою децентралізацією дохідна частина місцевих бюджетів значно збільшилась. Питання ж забезпечення житлом у сільській місцевості є надзвичайно важливим. Наголошую, що кредитні кошти надаються на поворотній основі. Тобто, виділивши кошти із бюджету, район або село отримає їх назад. Зауважу, відповідно до затвердженого порядку, Програма фінансується на умовах співфінансування у співвідношенні: 50 % – з обласного бюджету, 50 % – з інших місцевих бюджетів, або 100 % – за рахунок інших місцевих бюджетів.

На сьогодні, аби покращити власні житлові умови, за кредиттуванням звернулися позичальники із Черкаського, Золотоніського та Кам’янського районів. Однак жоден із вищевказаних районів співфінансування не наддав, відмітив Андрій Липкань.

Нагадаємо, Фонд надає безвідсоткові кредити багатодітним позичальникам, військовослужбовцям, резервістам та військовозобов’язаним. У першочерговому порядку кредит надається молодим спеціалістам, що виявили бажання працювати в сільській місцевості, громадянам України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), учасники АТО (відповідно до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених розпорядженням обласної державної адміністрації від 14.07.2016 № 355).

 

За інформацією прес-служби ОДА