Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проведено нараду з питань впровадження електронної медицини

Проведено нараду з питань впровадження електронної медицини

Сьогодні, 15 серпня 2017 року голова районної ради Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк взяли участь в нараді з питань впровадження електронної медицини, яку провів голова районної державної адміністрації Анатолій Яріш за участю головного лікаря Черкаської центральної районної лікарні Миколи Гуськова, головного лікаря КЗ «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганни Пантюхіної, начальника відділу економіки, транспорту, ЖКГ та енергозбереження управління економіки Інни Меланіч.

Про впровадження в районі електронної медицини коротко доповів головний лікар Черкаської центральної районної лікарні Миколи Гуськова який зазначив, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 №386 – р схвалено Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні, складовою частиною якої є електронна медицина (Е-медицина) – діяльність з використанням електронних інформаційних ресурсів у сфері охорони здоров’я та забезпечення оперативного доступу медичних працівників та пацієнтів до них.

Принципово новим підходом до реформування медичної галузі є створення єдиної (інтегрованої) інформаційно-аналітичної системи обліку стану здоров’я громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, на основі електронної інформації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах.

Проведено нараду з питань впровадження електронної медицини

Е – медицина повинна забезпечувати взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Впровадження новітніх інформаційних технологій в діяльності медичних закладах району дозволить підвищити рівень доступності та якості надання медичної допомоги населенню, зміцнить матеріально-технічне оснащення лікувально-профілактичних установ.

Після обговорення члени наради прийшли до спільної думки, що на сьогодні це вимога часу і тому потрібно поетапно включатися в цей процес. Планується створити проектну команду до якої увійдуть фахівці медичної, інженерної, інформаційної служб району, яка поетапно буде впроваджувати систему Е-медицини, через підготовку відповідної районної Програми реформування медичної галузі із залученням відповідних коштів на її втілення.  

Нагадаємо. До системи Е-Health в Україні за перші три дні роботи приєдналося 25 поліклінік у 15 містах нашої держави. Сервіс№1 системи – реєстрація закладів первинної допомоги – запрацював 19 червня. Це перший крок до створення об’єднаної електронної системи охорони здоров’я в Україні. Після реєстрації медичних закладів запрацює реєстрація лікарів і пацієнтів. У майбутньому завдяки Е-Health буде створено єдину електронну медичну картку українця, що допоможе не лише в діагностиці, а й в адмініструванні медичних послуг.  

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ