Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Учні та вчителі Червонослобідської ЗОШ I-III ступенів №2 відвідали польське місто Балігрод

Учні та вчителі Червонослобідської ЗОШ I-III ступенів №2 відвідали польське місто Балігрод

19 учнів та вчителі Червонослобідської ЗОШ I-III ступенів №2 відвідали польське місто Балігрод у рамках участі в міжнародному проекті «Класна школа».

За 10 днів перебування в Польщі діти відвідали найяскравіші пам’ятки містечка, розважальні комплекси, познайомилися із однолітками, вивчали польську мову, національну історію та традиції. Учні були приємно здивовані гостинним прийомом та смачною польською кухнею. Час летів швидко, оскільки кожен день приносив щось нове та неповторне. Тепер червонослобідська молодь чекає нових польських знайомих в гості на Черкащину.

Нелегкий 19-годинний переїзд миттю забувся щойно перед дітьми відкрилася неймовірна краса гір та полонин. 

Дітей супроводили директор школи Тетяна Завалко та вчителі Людмила Скринська й Ольга Луцик. Знайомство розпочалося з екскурсії по Балігроду, огляду архітектурних пам'яток та визначних місць. У бажаючих була можливість побувати на службі в костелі, почути гру органа.

Наступний день приготував свій сюрприз - це візит до аквапарку в місто Леско. Атракціони, гірки, джакузі, спортивний басейн - мрія кожної дитини. 

Похід до Національного парку, Bieszczady, а саме мандрівка на Вітлінську полонину та найвищу вершину Bieszczady для багатьох стали першим досвідом підняття в гори. Діти більше дізналися про місцеву флору та фауну під час екскурсії до місцевого лісництва, в якому мали змогу ще й переглянути фільм.

Продовженням вивчення природних ресурсів став візит до приватного природничого музею, експонати якого ось уже понад 30 років збирають члени однієї родини . Не залишила дітей байдужими і прогулянка катером по штучному озеру Solina. Незабутні враження залишились і від споглядання краєвидів з найвищої дамби Польщі (висота 82 метри, довжина 600 метрів). А ще були великі «закупки» подарунків для рідних та знайомих у місцевих магазинах. 

До речі, кожен день завершувався зустрічами в інтернаціональному таборі, розучуванням польської мови, пісень, народних танців та інсценізацією відомих творів.

Останній день був надзвичайно емоційним. Діти прощалися з новими польськими друзями, обмінювалися подарунками та контактами для продовження спілкування. На зустріч також завітав мер міста Балігрод. Директор школи Тетяна Завалко та пан Роберт обговорили особливості майбутнього візиту учнів місцевої школи до Червоної Слободи, яких вже з нетерпінням тут чекають. 

За інформацією сайту "Сільські обрії"