Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Наслідки буревію в Черкаському районі буде подолано

Наслідки буревію в Черкаському районі буде подолано

Лише спільними зусиллями центральних органів виконавчої влади, обласного, районного керівництва та сільських рад можна подолати наслідки стихійного лиха, яке сталося 1 липня 2017 року в населених пунктах Черкаського району – на цьому наголосив Олексій Собко, голова Черкаської районної ради, який 4 липня цього року в Будинку культури села Будище провів чергову нараду з питань ліквідації наслідків негоди в населених пунктах Черкаського району.

В нараді взяли участь народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк, начальник Черкаського міськрайонного відділу управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Хижняк, директор Черкаських районних електричних мереж Сергій Труба, начальник фінансового управління Ганна Шокот, начальник відділу освіти Людмила Григорчук, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний, директор ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» Віктор Гринюк, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем Черкаського регіонального управління водних ресурсів Любов Гончарова, сільські голови сіл Будище, Байбузи, Мошни, Софіївка, Тубільці, Яснозірʼя та секретар Свидівоцької сільської ради.

Голова ради Олексій Собко ознайомив присутніх зі зведеною інформацією щодо обʼємів збитків завданих буревієм. Наголосив на тому, що інформація містить дані лише від населення та від закладів соціальної сфери сіл.

Наслідки буревію в Черкаському районі буде подоланоНаслідки буревію в Черкаському районі буде подолано

Окремо відмітив про перевиконання сільських бюджетів за результатами діяльності в І півріччі 2017 року. Наголосив на тому, що матеріальна допомога повинна надходити від сільських рад, районного, обласного та Державного бюджетів.

Коротко про свої проблеми в населених пунктах доповіли сільські голови. Відмітили про те, що в цілому населення власними силами проводить ремонти своїх господарств, але є й звернення від громадян про допомогу. Зокрема за повідомленням Будищенського сільського голови Григорія Приходька є 8 домоволодінь, які потребують сторонньої уваги.

Значну допомогу жителям сіл Будище, Лозівок, Свидівок та закладам соціальної сфери надає ДП «Птахофабрика «Перемога Нова». За словами керівника ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» Віктора Гринюка на час проведення наради вже видано населенню 800 штук листів шиферу, який був у використанні. Ще є потреба близько 600 листів зазначеного шиферу. Допомога від ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» надходить різноманітна – це і будівельні матеріали, паливно-мастильні матеріали, використання спеціальної техніки та інше. Директор ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» Віктор Гринюк пообіцяв після вирішення глобальних проблем в населених пунктах надати допомогу 8 домоволодінням, які самостійно не в змозі провести відповідні ремонти.

До учасників наради звернувся також заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, який відмітив, що по Черкаській області нараховано збитків до 400,0 мільйонів гривень. Наголосив на тому, що саме такий підхід, коли населення, сільські ради, районна влада за допомогою потужних підприємств вирішують нагальні проблеми є вірним і своєчасним. Зазначив, що допомога з Державного бюджету обов’язково буде, але на це потрібен час, а що можна полагодити своїми силами – це необхідно робити.

Звернув увагу сільських голів на правильність оформлення відповідних документів для отримання допомоги з Державного бюджету.

Також до обговорення піднятого питання долучилися керівники відповідних установ та організацій.

Підсумовуючи голова ради Олексій Собко відмітив, що ситуація в Черкаському районі по ліквідації наслідків негоди контрольована. Намічено основні напрямки та обʼєми робіт, які необхідно провести.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ