Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Придбати «доступні ліки» вже можна в понад 260 аптеках Черкащини

Придбати «доступні ліки» вже можна в понад 260 аптеках Черкащини

Договори з понад 110 суб’єктами господарювання, що охоплюють 261 аптечний пункт, вже укладені на Черкащині. Тут за рецептом лікаря можна придбати «доступні ліки». Про це в ефірі телеканалу «Рось» повідомив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Державна програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня. Вона передбачає допомогу в отриманні ліків проти бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. Саме ці хвороби є найпоширенішими та найнебезпечнішими не тільки на Черкащині, а й в Україні загалом.

– В області нині проживає 680 тисяч хворих на серцево-судинні захворювання, а це більша половина населення Черкащини, – зауважив Ярослав Березань. – Більше 7 тисяч страждають від бронхіальної астми та ще майже 46 тисяч – від діабету ІІ типу. Всі вони підпадають під дію цієї програми. Загалом, «доступні ліки» на Черкащині можна придбати в усіх районах. Хоча, звісно, десь більше «доступних» аптечних пунктів, а десь – менше. Наприклад, у достатньо невеликому Драбівському районі «доступні ліки» можна придбати у 4 аптеках, а в обласному центрі – в 45.

Нагадаємо, Черкаська область отримає майже 16 млн грн субвенції з держбюджету на «доступні ліки». Ці кошти вже виділяються під конкретного пацієнта. Маючи рецепт від лікаря, громадянин може придбати необхідні препарати в аптеці, яка включена до мережі. Перелік цих аптек є на сайті обласного управління охорони здоров’я, а також на сайті Міністерства охорони здоров’я України та Кабінету Міністрів України. Водночас необхідну інформацію можна отримати і в лікарні.

 

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА