Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

На спільній нараді розглядали шляхи вирішення проблем у освітянській галузі

На спільній нараді розглядали шляхи вирішення проблем у освітянській галузі

На сьогоднішній спільній нараді, яку провів голова районної ради Олексій Собко, за участю заступника голови районної ради Сергія Степанюка, заступника голови районної державної адміністрації Петра Коренюка, начальника фінансового управління райдержадміністрації Ганни Шокот, начальника відділу освіти райдержадміністрації Людмили Григорчук, завідувача відділом правового захисту та охорони праці працівників Черкаського обкому профспілки, працівників профспілки Черкаської області Івана Берестового, голови районної профспілки працівників освіти і науки України Людмили Рябчич розглянуто питання щодо підвищення посадових окладів та надбавки за престижність роботи педагогічним працівникам.

На початку наради голова районної ради зазначив, що дані питання постійно перебувають на контролі в керівництва району та неодноразово піднімалися головою районної профспілки працівників освіти і науки України Людмилою Володимирівною та на останній сесії районної ради озвучено як депутатське звернення депутатом районної ради Ольгою Іващенко. Тому, одним із пріоритетів роботи районного керівництва у 2017 році є максимально допомогти галузі освіти району в збереженні потенціалу та тих напрацювань, які на сьогодні маємо. Ми сьогодні проводимо по об’єктах певні ремонтні роботи, щоби в подальшому в світлі реформи децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад було легше утримувати заклади соціальної сфери.

В свою чергу начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Григорчук зазначила, що на сьогодні освітня галузь району забезпечена заробітною платою, але для виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298» передбачено підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з 1 січня 2017 року, а підвищення заробітної плати педагогічним працівникам інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, із 1 вересня 2017 року.  

На спільній нараді розглядали шляхи вирішення проблем у освітянській галузі

Тому для підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок педагогічним працівникам навчальних закладів району додатково потрібно близько 70,0 тис.грн на місяць.  

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Шокот у своєму виступі зазначила, що на початку року була спланована вся освітня субвенція, але її було недостатньо, тому нам прийшлося додатково виділити на відділ освіти з районного бюджету ще близько 2,0 млн.грн. на заробітну плату. На сьогодні кошти вже перерозподілено, ми підходимо до літніх канікул, де розпочнуться у вчителів відпустки, тому якщо ми закладені кошти будемо перерозподіляти, нам може не вистачити на виплату відпускних. 

Звертаючись до керівників району завідувач відділом правового захисту та охорони праці працівників Черкаського обкому профспілки, працівників профспілки Черкаської області Іван Берестовий зазначив, що ситуація дійсно складна, на сьогодні заробітна плата обслуговуючого персоналу та молодого вчителя однакові, тому ми маємо розмежувати некваліфікований труд від кваліфікованого, люди мають отримувати надбавки за престижність професії.

На спільній нараді розглядали шляхи вирішення прпроблем у освітянській галузі

І ми маємо зробити все, щоби люди мали можливість нормально працювати та з надією на те, що районна влада зможе вирішити дану проблему.  

Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк запропонував не чіпати бюджет відділу освіти, а перенести питання на липень місяць, коли буде перевиконання бюджету за півріччя і тоді ми зможемо відкоригувати та розпреділити відповідні кошти.

Підводячи підсумки наради та щодо питання виплат за престижність, голова районної ради Олексій Собко, зазначив, - на сьогодні вивчається думка на предмет потенційного можливого втілення. Надіємося на перевиконання бюджету за півріччя та берем відповідне зобов’язання. 

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ