Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Робоча поїздка голови районної ради Олексія Собка в села Худяки та Чорнявка

Робоча поїздка голови районної ради Олексія Собка в села Худяки та Чорнявка

05 квітня 2017 року голова районної ради Олексій Собко з робочою поїздкою відвідав села Худяки та Чорнявку.

В той час, коли активно проходять процеси добровільного об’єднання територіальних громад керівництво району акцентує увагу на допомогу саме закладам соціальної сфери.

Аби майбутнім об’єднаним громадам створити міцний фундамент для почину відокремленого хазяйнування, ресурси районного бюджету нині спрямовують на збереження та укріплення матеріально-технічної бази освітньої та медичної сфери.

-Дуже скоро громадам доведеться самим утримувати школи, дитячі садки, будинки культури, заклади позашкілля. Щоб полегшити їм роботу хоча б на першому етапі господарювання, ми визначили цьогоріч першочерговими напрямками для роботи – освіту та медицину, - каже голова районної ради Олексій Собко.

Серед об’єктів, на які спрямують кошти з районного бюджету, стане і Худяківська ЗОШ І-ІІІ ст., де потрібно укріпити фасад та демонтувати труби.

-Ми це зможемо зробити за підсумками виконання бюджету за півроку, - наголосив керівник району.

Робоча поїздка голови районної ради Олексія Собка в села Худяки та ЧорнявкаРобоча поїздка голови районної ради Олексія Собка в села Худяки та Чорнявка

Цього ж дня в селі Чорнявка обговорили питання як утилізувати стічні води.

В один резервуар стікаються відходи від Чорнявського НВК та приватних будинків. Досі жителі села викачували каналізацію самотужки. Тепер просять, аби до співфінансування долучився відділ освіти.

-Епопея з водовідведенням у селі триває вже не одне десятиліття. Каналізаційна мережа, яка існувала ще за радянських часів, віджила своє. Люди взяли ініціативу в свої руки й реконструювали її. Проте в один резервуар стали стікатися води і від школи, і від приватних домоволодінь. Досі всі послуги асенізаторної машини оплачували в складчину люди самотужки.

Аби рахувати скільки води використовує місцевий НВК, там нещодавно встановили лічильник.

-Від 15 березня по лічильнику зайшло 68 кубів води, - каже директор навчально-виховного комплексу Ганна Селецька. – Звичайно, найкраще було б зробити окрему систему водовідведення.

Проте облаштувати її швидко не вдасться, а викачувати яму треба заледве не щотижня. Як вирішити проблему, радилися гуртом – керівники району, представники громади, відділу освіти адміністрації, сільський голова та запрошені представники КП «Агроекологія».

-Як варіант, можна розглядати таке рішення – відділ освіти оплачує за очищення каналізації по лічильнику, встановленому в НВК, решту – в складчину збирають жителі села, - запропонував заступник голови районної ради Сергій Степанюк. – Випробувальний термін для спрацювання до червня, поки триває навчальний процес.

До співфінансування готова долучитися і місцева влада. Жителі села беруть на себе догляд, ремонт та прочищення каналізаційної системи.

 


За інформацією відділу інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ