Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулась презентація навчального посібника

Відбулась презентація навчального посібникаВідбулась презентація навчального посібника

Сьогодні, 28 березня 2017 року в актовому залі районної ради відбулась презентації унікального видання - навчального посібника «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 років» автором якого є професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко.

В презентації взяли участь керівник секретаріату районної ради Алла Смілянець, керівник апарату районної державної адміністрації Любов Кузьменко, начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Олена Бардінова, вчителі, бібліотекарі та музейні працівники.

Презентація розпочалася з історичних літописів, де її ведуча нагадала присутнім про ті революційні події та переглянуто відеоролик. Як відомо, Українська революція 1917-1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію.

Відразу після Лютневої революції 1917 року в Росії як весняна повінь на українських землях поширився рух за відродження України як держави. Українці Петрограда 12 березня 1917 року вийшли на вулиці російської столиці і засвідчили не лише свою підтримку новому ладові, але й виразно показали свою органічну присутність на вагомість у вирішенні долі країни.

Тож після невеличкого вступу ведуча запросила до слова та презентації книги «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 років» Василя Мельниченка - професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голову обласної організації Національної спілки краєзнавців України, автора 5-ти навчальних посібників та понад 200-т наукових і навчально-методичних праць, Почесного краєзнавця України, лауреата премій імені Дмитра Яворницького та імені Михайла Максимовича.

Відбулась презентація навчального посібника

В свою чергу Василь Миколайович зупинився на розділах книги та розповів про основні етапи Української революції. Він зазначив, що революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів.  

Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість демократичного збирання її територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в тому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.  

На завершення керівник апарату районної державної адміністрації Любов Кузьменко подякувала Василю Миколайовичу, за таку цікаву і пізнавальну розповідь, побажала нових наукових досягнень та успіхів у всіх починаннях, а також до наступних зустрічей. 

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ