Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Шевченка полум’яне слово на стражі вічності стоїть»

«Шевченка полум’яне слово на стражі вічності стоїть»

9 березня жителі с. Руська Поляна традиційно зібралися біля сільського пам’ятника Т. Г. Шевченка відзначити чергову – 203-ю – річницю з дня його народження. Вже із самого ранку лунали на площі у записі знайомі мелодії на слова поета і твори з «Кобзаря».

О 10.00 розпочалися Шевченківські читання. Але першим виступив наш руськополянський композитор Юрій Єрмаков. Дуже вдалою була його композиція «Думи мої, думи мої…». Він же і завершував зібрання своїм новим оранжуванням пісні «Реве та стогне Дніпр широкий.»

Основу читань становили виступи дітей. Серед них і переможці районного конкурсу Підкошена Дар’я (І місце) та Куценко Віталій (III місце). Їх продовжили члени літоб’єднання «Провесінь». Проникливо до присутніх прозвучали твори Людмили Клименко, Надії Михайловської; єдність поета і мови проголошувала Світлана Корчинська; про любов до України Нашого Господа співав Віктор Стеценко. І лягли до пам’ятника букети живих квітів. А потім виступали із творами Т. Шевченка усі бажаючі, і цей факт говорить про те, що в Руській Поляні поета не тільки читають, а вивчають напам’ять його твори без принуки, як і два століття тому.

Після цього Шевченківські читання мали продовження у школах, куди запросили членів літоб’єднання. Вони знайомили учнів із своїми творами про Т. Шевченка: це епізоди з життя поета, пісні, картини художника В.Чайкіна,(випускника ЗОШ №2), вірші, казка «Глечик сліз» про те, як створювався «Кобзар» (автор – С. Корчинська). На завершення звучали рядки її поезії: 

Не вкладайте Шевченка у рамку років: 

Він же вічний, як мова моя, 

Як живий водограй предковічних лісів, 

Як пшеничні сяйливі поля. 

Він же вічнопланетний, як ми на землі 

Українській, дідівській,своїй; 

І допоки рідна мова в тобі, 

Наш Шевченко житиме в ній! 


За інформацією відділу культури і туризму РДА