Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

До Дня Героїв Небесної Сотні

До Дня Героїв Небесної Сотні До Дня Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, в селі Вергуни відбувся районний захід (мітинг) з нагоди вшанування учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, в якому взяли участь заступник голови районної ради Сергій Степанюк, керівник апарату районної державної адміністрації Любов Кузьменко, сільський голова Тарас Горбенко, учасники мітингу-реквієму, молодь села.

В центрі села біля пам’ятного знаку пройшов мітинг-реквієм.

Його ведуча нагадала про події лютого 2014 року, які стали переломними у демократичному поступі нашої держави, про Героїв Небесної Сотні.

І нині у країні теж неспокійно. Тривають бойові дії на Сході України і знову проливається невинна кров. Тож хай згуртує нас усіх пам’ять про невинно убієнних.

Згадати події Революції Гідності, — звернувся до учасників мітингу заступник голови районної ради Сергій Степанюк.

Він говорив про події кінця 2013 — початку 2014 років, приводом до яких стало не підписання у Вільнюсі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

До Дня Героїв Небесної Сотні

У ніч проти 30 листопада 2013 року стався силовий розгін Майдану в Києві, коли силовики із надмірним застосуванням сили «зачистили» молодь із Майдану Незалежності. Це спровокувало Марш мільйонів першого грудня. Найтрагічнішим став кривавий четвер – 20 лютого. Найбільш жорстоке протистояння відбулось на вулиці Інститутській, де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж півсотні повстанців. Відтоді з’явилась назва загиблих учасників акцій протесту Євромайдану – Небесна Сотня.

Сільський голова Тарас Горбенко, який теж говорив про трагічні сторінки нашої історії, що кров’ю писалися три роки тому, сказав: — Хай нас згуртує пам’ять заради вищої мети — побудови нової держави.

До Дня Героїв Небесної Сотні

І хай ніколи не повториться кровопролиття. Хай буде мир. Ми переможемо. А задля цього маємо бути сильні і єдині. Герої не вмирають!

Отець Юрій відслужив поминальну молебень за невинно убієнних Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО, а також просили Господа за мир і спокій в Україні.

…Мир. Ми всі так його прагнемо. Хай він настане якнайскоріше. Заради нашого майбутнього, заради пам’яті Героїв, які ніколи не вмирають.

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ