Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулася зустріч з представниками Черкаського обласного благодійного фонду «Екоцентр»

Відбулася зустріч з  представниками Черкаського обласного благодійного фонду «Екоцентр» Відбулася зустріч з  представниками Черкаського обласного благодійного фонду «Екоцентр»

Сьогодні, 16 лютого, відбулася зустріч голови районної ради Олексія Собка, заступника голови ради Сергія Степанюка та заступника голови районної державної адміністрації Петра Коренюка з представниками Черкаського обласного благодійного фонду «Екоцентр» щодо питання регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та можливого створення в районі притулку для безпритульних тварин на базі одного із комунальних підприємств.

Як, зазначили представники обласного благодійного фонду, в області в минулому році розроблена «Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки».

Поширення безпритульних тварин на території області призводить до погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації на місцях (бездомні тварини є однією із загроз розповсюдження сказу й інших захворювань), якості життя населення, благоустрою населених пунктів. Крім того є небезпечними для людини.

Існуюча практика регулювання чисельності безпритульних тварин на Черкащині є неприпустимою з етичної та правової точки зору і служить джерелом постійної соціальної напруги. Тому вирішення даної проблеми вимагає принципово іншого підходу, з урахуванням сучасних, біологічно ефективних, технологій контролю популяції безпритульних тварин та дотримання вимог чинного законодавства України.

Згідно розрахунків орієнтовна чисельність безпритульних тварин на території області, що потребують стерилізації та вакцинації проти сказу, становить близько 47 тисяч. Оскільки одна нестерилізована самка здатна приносити, у середньому, 10 цуценят на рік, із кожним роком на вулицях міст і сіл Черкащини з’являються тисячі нових безпритульних тварин.

Підводячи підсумки учасники зустрічі зійшлися на думці, що з координують спільні зусилля на підготовку аналогічної програми в районі, яка дасть можливість знизити кількість безпритульних тварин та домовилися про подальшу співпрацю в цьому напрямку.

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ