Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Пряма мова. Юрій Ткаченко про пріоритети в області на цей рік

Пряма мова. Юрій Ткаченко про пріоритети в області на цей рік

– перспективне об’єднання

Активізування об’єднавчих процесів ми визначили серед пріоритетів на 2017 рік. Натепер на Черкащині маємо шість об’єднаних територіальних громад. Такий результат вважаю недостатнім. Бо зволікання в цьому процесі призводить до того, що Черкащина втрачає розвиткові ресурси. Торік наші три громади-першопрохідці отримали від держави на покрашення їхньої інфраструктури майже 13 млн грн. Результат можете вже бачить.

Поки найбільше зволікають із об’єднавчими процесами в Маньківському, Монастирищенському, Уманському та Чорнобаївському районах. Водночас є ті, що активно почали, але потім із незрозумілих причин призупинили цю роботу. Ідеться про Канівщину, Катеринопільщину, Лисянщину та Христинівщину.

Так, цей процес складний, однак часто банальний брак інформації заважає громадам ухвалювати рішення. Реформа, зініційована Президентом України й Урядом, у дії. І нині ми закладаємо фундамент задля розвитку територій.

– залучення інвестицій  

Цьогоріч, як і раніше, наш незмінний пріоритет – створення максимально комфортних умов для ведення бізнесу на Черкащині. Бо це – наповнення бюджетів, нові робочі місця та зарплати. Я впровадив для керівників районів звітування про залучення інвестицій. Також доручив актуалізувати всю інформацію для потенційних інвесторів. Нею наповнюватимуть, зокрема, інвестиційний портал області.

Відтак щомісяця контролюватиму, хто з голів РДА і які зусилля доклав задля залучення інвестицій у свій район. Це показник їхньої роботи. Також наголосив їм на максимальній прозорості державних закупівель, що відкриває нові можливості для малого та середнього бізнесу. Нагадаю, що завдяки застосуванню системи ProZorro області вже вдалося заощадити понад 76 млн грн. Ми серед перших у країні почали її використовувати – ще до набуття чинності відповідного закону.

- освітні інновації

Важливо зацікавлювати дітей до навчання, а також покращувати якість освіти. Ми це розуміємо. А тому і працюємо над новаціями. Саме задля цього торік ухвалили програму «Інноваційні школи Черкащини». Уже обрано і 29 шкіл-учасниць. Їх оснащуватимуть сучасними засобами навчання, там упроваджуватимуть новітні методології, а також енергоощадні заходи тощо. Окрім того, на Черкащині вже визначено 30 загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких створено районні опорні школи. Там ми теж покращуємо матеріально-технічну базу.

З огляду на все це, одним із пріоритетів освітньої галузі на 2017 рік ми визначили комфортне доправлення учнів до навчальних закладів. Має бути безперешкодне сполучення з інноваційною школою, між опорною школою та її філіями тощо. На ці потреби в області вже передбачено майже 7 млн грн. Якщо врахувати співфінансування, то вистачить на придбання 8 автобусів. А заявлена потреба – в кілька разів більша. Тому в цьому питанні слід активніше долучатися місцевим громадам. Ресурс завдяки політиці бюджетної децентралізації на місцях є.

До речі, цьогоріч керівники районів отримали завдання про максимальне переведення освітніх закладів на альтернативні види палива. Кілька років тому Черкащина, разом зі всією країною, взяла курс на енергонезалежність. Ним і прямуємо.

 


За інформацією прес-слжби ОДА