Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Підсумки роботи за 2016 рік підбили працівники культури району

Підсумки роботи за 2016 рік підбили працівники культури району Підсумки роботи за 2016 рік підбили працівники культури району

Сьогодні, 3 лютого, працівники культури району підбили підсумки роботи за 2016 рік та окреслили плани на майбутній рік. Нарада відбулася за участі голови районної ради Олексія Собка, заступника голови ради Сергія Степанюка та начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Олени Бардінової.

В нараді взяли участь директори, керівники художніх клубних закладів, працівники сільських бібліотек, завідуючі музеями, директори та викладачі дитячих музичних шкіл, працівники районних організаційно-методичних центрів народної творчості, бібліотечної та краєзнавчої роботи, районної дитячої бібліотеки, централізованої бухгалтерії.

Про особливості децентралізації для працівників закладів культури доповів голова районної ради Олексій Собко, який зазначив, що на сьогодні в країні проходить ряд реформ в частині фінансової децентралізації, в медичній галузі, в освітній галузі та реформа територіальних адміністративних одиниць. Перша фаза реформи територіальних одиниць – це утворення спроможних об’єднаних територіальних громад. На сьогодні в районі вже утворено Білозірську ОТГ та в перспективному плані утворення ще двох потужних громад таких як: Мошнівська та Червонослобідська ОТГ.

Голова районної ради детально розповів про заходи, які проводяться в районі щодо об’єднання територіальних громад та про перспективний план щодо їх утворення в районі. На сьогодні стає питання збереження закладів культури району, враховуючи ті процеси, які сьогодні проходять в країні та в районі. Тому наша мета як районної влади донести якнайширшу інформацію з цього питання та почути пропозиції кожного.

В обговоренні взяли участь директор комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради Іван Сапсай, який висловив своє бачення щодо об’єднання громад та звернувся до колег активніше включитися в цей процес для збереження закладів культури, щоб не втратити зайнятість наших дітей.

Про результати роботи працівників культури за 2016 рік учасників наради проінформувала начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Бардінова, яка зазначила, що підготовлено та проведено 31 районний культурно-мистецький захід, з них 6 для дітей. Колективи та окремі виконавці району взяли участь у 10 обласних культурно-мистецьких заходах та 7-ми Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Здійснюють активну діяльність сільські Будинки культури, у яких діють хорові, фольклорні, вокальні, духові, танцювальні, драматичні колективи, їх на сьогодні 355, 19 аматорських колективів району носять почесне звання: 16 - «народний», 3 – «зразковий», проводяться концерти, присвячені трудівникам району. 

Значну роботу проводять бібліотечні та музейні заклади з питань національно-патріотичного виховання населення, зокрема молоді. В бібліотечних закладах налічується 34 комп'ютери, які мають доступ до мережі Інтернет та 25 одиниць копіювально-розмножувальної техніки. Бібліотеки беруть участь у грантах і конкурсах. 

Підводячи підсумки наради начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Бардінова зазначила, що утримання закладів культури це повноваження сільських голів, але на сьогодні актуальним є питання децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад, і потрібно вже сьогодні переглянути відношення до своєї роботи, більш активно вносити пропозиції щодо удосконалення роботи закладів культури, щоб вони стали місцем більш активного відпочинку населення, від маленьких дітей до людей старшого віку. Щоб у закладі культури кожна людина могла знайти собі заняття до душі, переглянути фільм, пресу. 

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ