Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко: В районі активізовано громадське обговорення щодо об’єднання територіальних громад

Олексій Собко: В районі активізовано громадське обговорення  щодо об’єднання територіальних громад Олексій Собко: В районі активізовано громадське обговорення  щодо об’єднання територіальних громад

2 лютого 2017 року в актовому залі районної ради проведено одноденний семінар з секретарями сільських рад району. На початку семінару відбулись слухання щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яке провели голова районної ради Олексій Собко, заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк, за участю працівників виконавчого апарату районної ради та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

Звертаючись до присутніх голова районної ради Олексій Собко зазначив, що практично в районі розпочато громадське обговорення щодо об’єднання територіальних громад району та проведено зустрічі з сільськими головами, фізичними особами – підприємцями, освітянами, працівниками соціальної сфери, медиками та заплановано зустрічі з працівниками культури. Сьогодні ми розглядаємо як потенційні варіанти утворення, чим більша потужна громада, тим легше утримувати соціальну сферу – наголосив Олексій Петрович.

В свою чергу заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк зазначив, що достатньо взяти кращий досвід нашої першої в районі об’єднаної територіальної громади – Білозірської, де нині досягнуто багатьох позитивних результатів. Адже зараз, на перших етапах, держава активно допомогає об’єднаним територіальним громадам, надаючи фінансування проектів розвитку територій. І вже настає той час, коли слід відкинути амбіції і непорозуміння, тобто треба приймати рішення. Об’єднання добровільне, тому ніхто нікого силою змушувати не буде. У першу чергу, це треба зробити заради самих же громад. Держава нам дала зрозуміти, що в багатьох випадках процеси децентралізації залежать саме від людей.

Під час слухань керівники районної влади та секретарі сільських рад обговорили можливі варіанти щодо утворення об’єднаних територіальних громад, до складу якої вони мають увійти.

Зокрема, присутні висловили думки з приводу об’єднання, детально обговорили основні аспекти діяльності для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади на закріплених територіях, актуальні питання життєдіяльності майбутніх об’єднаних громад району: медицини, надання якісних освітніх послуг, розвиток культури, наближення адміністративних послуг до населення, і найголовніше – їх фінансову спроможність.

Підводячи підсумки зустрічі голова районної ради Олексій Собко зазначив, — неможливо допустити розпорошення ресурсів і сил. Якщо наразі з Мошнівською стороною вже є напрацювання щодо створення об’єднаної територіальної громади, то щодо створення такої громади з центром у с. Червона Слобода має багато запитань.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ