Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Деклараційна кампанія – 2017!

Деклараційна кампанія – 2017!

Триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року.

Нагадаємо, обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи виникає у громадян у разі:

– отримання доходів від підприємницької діяльності;

– від провадження незалежної професійної діяльності;

– отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів) – пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу України;  

– окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);  

– отримання доходів від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу); 

– отримання іноземних доходів (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу); 

– інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством. 

Декларацію про майновий стан і доходи подають по строку 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік. 

При цьому вони використовуватимуть нову форму декларації про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».  

Про оновлену декларацію розповів у грудневому відео огляді начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников. Він навів приклади заповнення декларації для вище перелічених категорій декларантів – 2017 та відповів на запитання.  

Відео можна переглянути на каналі проекту «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=AmpwW0ArX5c Тези, презентацію, форму декларації та додатків, таблички для самоконтролю – 2016 та відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/279382.html Додаткові запитання декларанти можуть поставити у коментарях до відео або за адресою проекту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

У зв’язку з запитаннями декларантів Віталій Лушников наголосив, що за 2016 рік не зобов’язані подавати декларації особи, які отримували торік доходи від двох та більше податкових агентів. У зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодексу, у вказаних платників за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання декларації. 

Декларацію про майновий стан і доходи платники податків подають до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).  

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2016 року. 

Подати декларацію можна особисто або за допомогою уповноваженої особи; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк її подання); а для підприємців – за допомогою Електронного кабінету. 

Начальник профільного підрозділу нагадав про відповідальність за неподання декларації. Згідно з п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання декларації підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне неподання або несвоєчасне подання вперше та 1020 грн. – за повторне протягом року порушення. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн. 

Відповідальність за неподання громадянами – декларантами декларації. Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від 51 грн. до 136 грн. 

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). 

Віталій Лушников розповів, що минулого року жителі Черкаської області подали 32902 декларації про отримані за 2015 рік доходи і задекларували 1169,1 млн. гривень. За цими деклараціями до місцевих бюджетів надійшло 32,2 мільйони гривень податку на доходи фізосіб та 6,1 млн.грн. військового збору. Понадмільйонні статки за 2015 рік задекларували 51 житель області, які отримали 270,4 мільйони гривень доходів і сплатили 2,1 млн.грн. ПДФО та 408 тис.грн. військового збору. 

4661 декларацій було подано для реалізації права на податкову знижку. Повернуто 5,6 млн.грн.

Традиційно в рамках деклараційної кампанії – 2017 профільні фахівці головного управління ДФС у Черкаській області майже щодня видаватимуть роз’яснювальні та інформаційні матеріали для декларантів. Чекайте роз’яснення про заповнення декларації фізичними особами – підприємцями.

 


За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області