Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

З В І Т голови районної ради про діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року

З В І Т голови районної ради СОБКА ОЛЕКСІЯ ПЕТРОВИЧА про діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року

З В І Т

голови районної ради СОБКА ОЛЕКСІЯ ПЕТРОВИЧА про діяльність за період  з листопада 2015 року по листопад 2016 року

Минув рік з часу обрання складу Черкаської районної ради сьомого скликання. Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», голова районної ради звітує про свою діяльність не менше одного разу на рік, тому до порядку денного чергового пленарного засідання включено мій звіт про роботу з листопада 2015 року по листопад 2016 року, у тому числі про здійснення державної регуляторної політики в районній раді. Наперед скажу, що цей звіт - це не лише інформація про виконання і дотримання вимог зазначеного Закону, який визначає мої повноваження. Це звіт про нашу спільну роботу із депутатським корпусом, членами президії, в роботі яких я безпосередньо брав участь, та виконавчого апарату в цілому.

Сьогодні разом з вами хотів би проаналізувати, що вдалося зробити у звітному періоді позитивного і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи до наших планів необхідно внести.

Перед представленням звіту хочу наголосити, що Черкаська районна рада 7 скликання обрана саме після Революції гідності, коли депутати 6 скликання завершували свою каденцію в часи революційних перетворень, а ми з вами вперше були обрані за новим Законом України «Про місцеві вибори».  

Вибори проходили в умовах значної громадянської активності та зростання вимог громадян до публічної влади – як загальнодержавної, так і місцевої. Вони відбулися в умовах все ще незавершеного збройного конфлікту. Минулорічні вибори проходили за новою виборчою системою, яка не була застосована раніше. Так, місцеві ради (крім сільських та селищних) були обрані за пропорційною виборчою системою із відкритими виборчими списками.

Україна в даний час переживає глибокі й вирішальні перетворення. З моменту проголошення Незалежності нашої держави таких фундаментальних змін ми не проводили. Це стосується і реформування силових структур, і новий підхід в галузі охорони здоров’я, оновлення судової гілки влади, створення антикорупційного бюро, проведення адміністративно-територіальної реформи та багато іншого. Буквально ми є свідками і учасниками процесу добровільного об’єднання територіальних громад, розробляється фінансова стратегія спроможності їх розвитку і все це покликано в першу чергу на вимогу всіх тих, хто прагне дійсно якісних, ґрунтовних змін в державі для її повноцінного, європейського розвитку. 

На початку звіту хочу подякувати депутатам, посадовим особам органів місцевого самоврядування району, керівникам підприємств, організацій і установ району, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. На мою думку, районна рада працювала чітко, прагматично, дотримуючись повноважень та норм, що передбачені Конституцією та законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про доступ до публічної інформації», «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», «Про захист персональних даних», чинними нормативно-правовими актами та затвердженим нами Регламентом, а також вимогами сьогодення, спрямованими на кардинальну зміну суспільства. Депутатів районної ради сьомого скликання у звітний період характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат. Звичайно, були випадки коли в сесійній залі малися певні розбіжності у поглядах на ті чи інші питання, але я вбачаю в цьому прояв демократії, так як кожен має свою особисту думку і відстоює її.

Головними у діяльності ради, для мене, як голови, були питання зростання ролі депутатів місцевих рад, сільських голів у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Те позитивне, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, президії, сесійної роботи, виконавчого апарату.  

Разом із вами ми прагнули організувати роботу ради так, щоб вона якомога повніше та ефективніше виконувала свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймала відповідні рішення.

За звітний період склад районної ради не змінився. Наразі в складі районної ради діють 6 депутатських фракцій, 2 депутата – позафракційні. Депутати районної ради є представниками 7 політичних партій. 

Хочу зауважити, що в листопаді минулого року були обрані 331 депутат сільських рад району та 21 сільський голова. Вперше за 25 років незалежності України були проведені перші вибори депутатів Білозірської обʼєднаної територіальної громади, де обрано сільського голову, 25 депутатів та обрано старосту селища Ірдинь.

У Верховній Раді України від Черкаського району ми маємо народних депутатів: по 197 виборчому округу - Голуба Владислава Володимировича, по 198 виборчому округу - Рудика Сергія Ярославовича.  

Всього протягом звітного періоду відбулося 10 сесійних засідань районної ради, на яких було розглянуто 240 питань, як планових, так і невідкладних для забезпечення нормальної життєдіяльності громади району, по них прийнято 211 рішень.

Прийнято було нових 16 програм, а також 55 разів заслуховувалося виконання вже прийнятих програм, внесення змін та доповнень до них. Тринадцять разів розглядалися питання, пов`язані з прийняттям, внесенням змін та звітом про виконання районного бюджету. Крім цього затверджували плани роботи ради, вносили зміни до складу комісій та розглядали інші важливі питання.  

Хочу зауважити, що спільна діяльність районної ради та райдержадміністрації охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Так складаються обставини, що протягом тривалого часу не був призначений голова райдержадміністрації, але маючи заступника голови райдержадміністрації Коренюка Петра Володимировича, який є і депутатом районної ради, ми тісно і плідно співпрацюємо, швидко знаходимо порозуміння і продовжуємо працювати над вирішенням спільних для нашого району проблем, реалізацією пріоритетних завдань.

Ставлячи за головне своєю метою служіння громаді і вирішення найболючіших проблем життєдіяльності району, ми розуміли, що, на жаль, не завжди спроможні усі їх розв’язати і повністю задовольнити потреби жителів району.  

Покращилась ситуація у місцевому самоврядуванні стосовно надходження фінансового ресурсу на виконання власних повноважень. Покладаємо велику надію, що під час реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади втіляться давні мрії перерозподілу фінансового ресурсу. Вже є перша ластівка позитивних змін на прикладі Білозірської територіальної обʼєднаної громади, де стоїть питання у керівництва громади не як наповнити місцевий бюджет, бо він за рахунок державних програм та реформованої податкової політики є досить потужним, а як освоїти кошти, раціонально і максимально вигідно їх використати.

Особливо вагомим завданням у звітному періоді було формування, затвердження та наповнення районного бюджету спільно з усіма учасниками цього процесу. Спільність бачення вирішення фінансових питань районною радою і райдержадміністрації дало можливість своєчасно прийняти районний бюджет на 2016 рік. Водночас варто зазначити, що показники доходної частини були досить напружені.  

Незважаючи на це, за 11 місяців 2016 року до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району мобілізовано 131,6 млн. грн. власних та закріплених доходів, що на 47,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2015 року. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120,3 млн. грн. з приростом 55,2 відсотка. Це дало нам можливість внести зміни до видатків районного бюджету за рахунок перевиконання доходної частини на 9,1 млн. грн., та іншої субвенції із сільських бюджетів на 6,1 млн. грн.. 

Виконання затверджених на 11 місяців 2016 року показників з доходів до загального фонду місцевих бюджетів забезпечено в цілому по району на 111,1 відсотка. Всі місцеві бюджети виконають річні показники. 

Детальний звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік буде включено до порядку денного сесії районної ради в лютому 2017 року. 

Районна влада спільно з відділом освіти райдержадміністрації сприяє інвестиціям в освітню галузь району та залученню коштів підприємств, установ, організацій та сільських рад на будівництво, реконструкцію, ремонт освітніх закладів та придбання засобів навчання і матеріалів.  

Використано кошти освітньої субвенції в розмірі 53 788,9 тис. грн.. 

Протягом 11 місяців 2016 року у закладах культури проводились капітальні та поточні ремонти на загальну суму 2300,0 тис. грн.. 

Окремо хочу зазначити, що відповідно до пункту 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею, тому звертаюсь в першу до голів постійних комісій, що в 2017 році будемо планувати відповідні звіти про діяльність постійних комісій.  

Підсумовуючи, скажу, що сім постійних комісій районної ради за звітний період провели загалом 56 своїх засідань та розглянули понад 250 питань. 

Важливим напрямком роботи районної ради є навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, що відповідає державним фаховим стандартам формування адміністративної спроможності органів місцевого самоврядування району. Цією ділянкою роботи, поряд з виконанням інших службових обов’язків, опікувався виконавчий апарат районної ради. У звітному періоді пройшли навчання 40 посадових осіб, в тому числі в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій 2 посадові особи виконавчого апарату районної ради, 8 сільських голів, 11 секретарів сільських рад, 9 землевпорядників та 9 бухгалтерів сільських рад. Крім того після проведення місцевих виборів у жовтні 2015 року проведено стажування новообраних сільських голів та секретарів сільських рад Черкаського району у відділах виконавчого апарату районної ради та відділах апарату, структурних підрозділах райдержадміністрації.  

Для більш повноцінного спілкування «влада – громада» керівництво району, депутатський корпус тісно співпрацює з громадськими організаціями району. Насамперед це стосується дієвої роботи Черкаського районного комітету багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів на чолі з Вурсіченко Ніною Миколаївною, Черкаської районної організації «Союз організацій інвалідів України» на чолі з Островською Марією Дмитрівною. Активно проводять свою діяльність Черкаська районна організація Організації ветеранів України під керівництвом Косенко Лідії Миколаївни, громадська організації «Об’єднання патріотичних сил» під керівництвом депутата районної ради Деркача Олега Анатолійовича, Черкаська громадська організація «Обʼєднання бійців реформаторів» на чолі з Лугерею Сергієм Олександровичем. Знаходимо порозуміння з Черкаською районною організацією Української спілки ветеранів Афганістану (голова Сафроненко В.А.), Черкаською районною організацією «Союз Чорнобиль України» (голова П`ятов В.В.), Черкаською районною організацією Товариства Червоного Хреста (голова Коваль Л.А.), Федерацією футболу Черкаського району (президент Омельченко Г.І.).  

Започатковано та впроваджено в дію нові форми та методи роботи спільно з депутатським корпусом районної ради. Так, протягом звітного періоду проведено робочі поїздки за участю голови, депутатів районної ради, представників територіальних органів виконавчої влади, преси та радіомовлення у села Байбузи, Будище, Геронимівка, Мошни, Думанці, Кумейки, Руська Поляна, Сагунівка, Софіївка, Степанки, Тубільці, Хацьки, Червона Слобода, Яснозірʼя з метою ознайомлення з роботою закладів соціально-культурної сфери. В результаті обстеження було узагальнено проблемні питання по кожному селу окремо, що дало змогу визначити пріоритети при розподілі вільного залишку коштів районного бюджету та розподілі коштів внаслідок перевиконання плану надходжень районного бюджету на 2016 рік. Деякі питання вирішувалися прямо під час проведення робочих поїздок за особистої підтримки депутатів районної ради.  

Протягом періоду листопад 2015 року – листопад 2016 року до районної ради надійшло 38 звернень. Порушені у зверненнях питання були різного характеру, і варто відзначити, що «лідирують» звернення з проханням надання матеріальної допомоги на лікування, на проведення оперативних втручань та питання соціального захисту (більше половини від усіх отриманих). В цій категорії лише ті звернення, які надійшли безпосередньо до голови, а ще маємо цілий ряд звернень, які надійшли до депутатів, а вже депутати кожен особисто клопотали про виділення коштів. Слід відмітити, що фінансова допомога жителям району за сприяння депутатів районної ради впроваджена вперше за декілька останніх каденцій ради. На зазначені матеріальні допомоги з районного бюджету протягом 2016 року виділено 195 тис. 800 грн. На другому місці, традиційно, знаходяться питання аграрної політики і земельних відносин. Збільшується кількість скарг на дії або ж бездіяльність сільських голів, що не може не хвилювати. Турбують жителів Черкаського району також проблеми забезпечення житлом, стану доріг, транспортного забезпечення та використання бюджетних коштів. 

Протягом звітного періоду головою ради було видано 270 розпоряджень. Більше половини - з питань діяльності ради (скликання сесій, відзначення Почесною Грамотою Черкаської районної ради та Черкаської районної державної адміністрації, створення комісій для розгляду звернень в окремих випадках та ін.) 

До районної ради надійшло понад 1500 документів. Частина з них була розглянута на сесіях, частина на засіданнях постійних комісій, на інші було надано відповіді. Левова частка цих документів надходила від розпорядників коштів різних рівнів щодо збільшення фінансування, внесення змін в межах затверджених бюджетних асигнувань. Понад 700 документів було направлено виконавчим апаратом районної ради різним установам і організаціям. 

Однією з важливих функцій виконавчого апарату районної ради згідно зі статтею 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є здійснення правового забезпечення діяльності ради, її органів та депутатів. 

З метою забезпечення гласності, прозорості та відкритості діяльності Черкаської районної ради, надання громадянам і юридичним особам інформаційних послуг загального призначення через мережу Інтернет, реалізації громадянами права на вільний доступ до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування Черкаського району діє веб-сайт Черкаської районної ради, що передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації». 

Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно. Для спілкування депутатів та керівництва районної ради з виборцями налагоджена взаємодія з громадсько-політичною газетою «Сільські обрії», де впродовж 2016 року на сторінках газети свою діяльність висвітлювали голова, заступник голови районної ради, постійні комісії, депутати - загалом більше 50 публікацій. Впроваджено практику участі представників ЗМІ у пленарних засіданнях сесій, виїзних засіданнях постійних комісій та інших заходах, що проводяться районною радою. 

Окремо хочу наголосити на тому, що відповідно до Закону України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» з лютого 2016 року рішення Черкаської районної ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Результати поіменного голосування розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Для забезпечення ефективного та оперативного проведення сесій депутати районної ради протестували електронну систему поіменного голосування «Рада Голос», але на сьогодні її застосування не знайшло підтримки у депутатів. Робота щодо пошуку ефективної електронної системи поіменного голосування продовжується.  

Підсумовуючи вищевикладене, зазначу, що районна рада впродовж звітного періоду працювала послідовно, системно, намагалась у повному обсязі забезпечувати виконання прийнятих рішень. Ми не мали б тих, дорогих для нас здобутків, коли б не відчули підтримки і допомоги з боку райдержадміністрації, сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій. Але найбільшу вдячність висловлюю громаді району – за довіру, розуміння спільних проблем, підтримку всіх наших починань. 

Основним пріоритетом діяльності районної ради в 2017 році й надалі залишатиметься розвиток місцевого самоврядування, вирішення питань соціально-економічного розвитку Черкаського району, активна соціальна політика щодо захисту найбільш вразливих верств населення, підтримка конструктивного діалогу з усіма політичними силами та громадськими організаціями.  

 Більш детальний текст звіту можна переглянути на сайті районної ради у рубриці "Матеріали до чергової сесії".


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ