Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту підтримала ряд районних Програм

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді  та спорту підтримала ряд районних Програм

23 листопада 2016 року провела своє засідання постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Вів засідання її голова Микола Гуськов.

Першим питанням присутні члени комісії розглянули проект рішення районної ради про внесення змін та доповнень до «Програми розвитку фізичної культури і спорту в Черкаському районі на 2016-2020 роки» про яку коротко доповів начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Сергій Бовт.

Який зазначив, що стипендія перспективним спортсменам Черкаського району запроваджується з метою подальшого вдосконалення спорту вищих досягнень, в рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту в Черкаському районі на 2016-2020 роки, розвитку пріоритетних видів спорту, створення сприятливих умов для підготовки спортсменів району до участі у Чемпіонатах України або Європи, стимулювання та соціального захисту спортсменів Черкащини. 

Починаючи з січня 2017 року присуджуються 10 щомісячних стипендій для перспективних спортсменів Черкаського району у розмірі 500 грн.

Стипендія призначається терміном на один рік за рахунок коштів, передбачених в районному бюджеті на галузь «Фізична культура і спорт». 

Потім члени комісії перейшли до другого та третього питаннь та заслухали інформацію начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Олени Бардінової про хід виконання Програми розвитку туризму в районі на 2013-2020 роки та про Програму підтримки закладів культури Черкаського району на 2016-2017 роки.

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді  та спорту підтримала ряд районних Програм

Зокрема, як зазначила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, на території району функціонує мережа підприємств ресторанного господарства, три санаторно-курортні та оздоровчі заклади. Налічується 8 осередків зеленого туризму, з них 5 в селі Худяки: «Марія», «Наталія», «Перлина», «Малиновий дзвін», «Трояндова алея», у селі Мошни – «Шинок Левко», у селі Чубівка – «Добра хата» та в селі Будище – «Коло друзів».  

Налічується 156 пам’ятників і пам’ятних знаків, а також 4 об’єкти архітектури та містобудування. В серпні 2016 року в селі Мошни відкрито пам’ятник першому пароплаву на Дніпрі.

Також діють 6 музеїв, з яких 4 народних музеї історії села. В музейних закладах представлені різноманітні експозиції, проводяться тематичні заходи, екскурсії, зокрема: «Українське село» (музей історії села Дубіївка), «Селянський побут ХІХ ст.» (музей народних промислів с. Мошни), «Село крізь віки» (музей історії села Худяки), «Старе село» (музей історії села Сагунівка), акція «Подаруй батькові рушник» (музей історії села Сагунівка). 

Щодо підтримки закладів культури району то члени комісії внесли пропозицію доповнити в Програму пункт щодо створення районного будинку культури.

Всі питання які розглядалися постійною комісією районної ради, рекомендовані для внесення на розгляд президії та сесії районної ради. 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ