Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

У селі Вергуни вже наступного року запрацює горіховий центр

У селі Вергуни вже наступного року запрацює горіховий центр У селі Вергуни вже наступного року запрацює горіховий центр

Унікальний інвестиційний проект втілюють на Черкащині. У селі Вергуни вже наступного року запрацює горіховий центр. Його будівництво оглянув голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Цей горіховий центр – один із перших подібних проектів в Україні. У нього інвестують близько 10 млн грн.

– Горіхівництво, як і тваринництво, садівництво й овочівництво – це ті галузі, які створюють робочі місця на селі, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Це добре розуміють у компанії «МАЇС» загалом і у СТОВ «Колос» зокрема. Вони постійно демонструють соціальну відповідальність, дбаючи про території, де працюють. Горіховий центр, як на мене, дуже перспективний проект. Черкащина має сприятливі умови для вирощування горіхів, це конкурентна експортна позиція. Ми маємо програму розвитку корпоративного руху. У її межах реалізують також проекти з горіхівництва, тому й у цьому контексті пропозиція саджанців від місцевого виробника важлива.

У майбутньому центрі планують виробляти зо 200 тис. саджанців горіха щороку. Нині триває активне будівництво теплиць і допоміжних приміщень.

Це справді унікальний проект, – говорить генеральний директор агропромислової компанії «МАЇС» Сергій Осадчий. – Горіховий центр працюватиме цілорічно, тобто це постійна, а не сезонна, робота для місцевих жителів. Плануємо виробляти саджанці французької, молдавської та української селекції. 

Нагадаємо, за півроку обсяг капітальних інвестицій в області склав 2,3 млрд грн. А це – в понад півтора разу більше, ніж за цей же період торік. 

 

За інформацією прес-служби ОДА