Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Кришталева надія» відкриває нові імена

«Кришталева надія» відкриває нові імена

Червонослобідський будинок культури став ареною для проведення масштабного районного конкурсу дитячих талантів. 130 виконавців з усіх населених пунктів віком від 6 до 25 років стали учасниками традиційного конкурсу сучасної естрадної української пісні «Кришталева надія».

У суботу, 19 листопада, став днем, коли запалювалися нові зірки та відкривалися нові імена юних, сміливих й талановитих жителів Черкаського району на сцені Червонослобідського будинку культури. Слід підкреслити, що цей захід є одним із наймасштабніших конкурсів дитячої творчості в районі. За його результатами щороку поповнюється банк даних творчо обдарованої молоді району.

- Торік конкурс не проводився. Ми дали можливість учасникам ретельніше підготуватися, аби їхні сили були рівними, - розповідає начальник відділу культури і туризму адміністарції Олена Бардінова.

Нинішнього року конкурс «Кришталева надія» запровадив творчу новацію – до звичних номінацій додалося живе виконання солістів, гуртів та ансамблів. Тож, цілий день досвідчена суддівська колегія на чолі з Оленою Бардіновою оцінювала виступи конкурсантів. Це дуже вдалий культурно-мистецький проект високого рівня, завдяки якому відкриваються нові таланти не лише для району, а й області та країни в цілому. По суті, тут народжуються нові імена в творчій плеяді пісенного слова, - поділилася враженнями член журі, начальник відділу по роботі з клубними установами Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, хормейстер Тетяна Кучменко. 

Учасники виступали у чотирьох вікових категоріях та одній номінації – дуети, тріо, квартети, гурти та ансамблі, що й стало родзинкою конкурсу  

- Це була моя мрія, аби на подібних конкурсах зазвучала жива музика, - зізнається Марина Петрівна Юр’єва завідуюча сектром по роботі з дітьми і молоддю методичного центру народної творчості. Протягом року вона шукає маленькі таланти у населених пунктах району, аби потім вони отримали можливість заявити про себе.  

Серед першопрохідців і вокально-інструментальний ансамбль з Вергунів «Молоді серця». Його в лютому цього року організував Євген Юпин, учасник пісенно-інструментального колективу. А вже у травні семеро хлопців та дівчат 15-16 років дали свій перший концерт перед односельцями.  

- До конкурсу готувалися з місяць, бо це перше масштабне випробування для нас. Причому дехто з учасників ансамблю прийшов, знаючи лише музичну грамоту, - розповідає керівник, помітно хвилюючись. – Шліфували композиції, які в нас найкраще виходять. Причому вношу у них свою родзинку, бо копіювати не люблю. Сподіваємося на успіх.  

Натомість їхні колеги зі Степанок – колектив «Тайм» вже має п’ятирічний досвід виступів. Лише цьогоріч вони дали п’ять сольних концертів, а ще їх запрошують на урочистості в сусідні села та районні й обласні установи і організації. Цогоріч вони стали дипломантами 11-го міжобланого мистецько-екологічного конкурсу-фестивалю української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю».  

- Саме на таких випробуваннях і відбувалася підготовка до «Кришталевої надії», - розповів керівник гурту Василь Клименко. - Рік тому в колективі відбулася ротація – барабанщиця перейшла на гітару, клавішниця сіла за барабани, а солістка стала і співати, і грати. Тобто в такому складі колектив ще «сирий», проте з їхньою наполегливістю та впертістю, я впевнений, ми отримаємо перемогу.  

Нагородження артистів відбулося по завершенню всіх виступів. Тож нові імена, вписані в мистецький літопис «Кришталевої надії-2017»: 

Молодша вікова категорія: 

ІІІ місце - Медвєдєва Варвара с. Вергуни; 

ІІІ місце – Шост Євгенія с. Вергуни; 

ІІ місце – Раскевич Анастасія с. Мошни; 

І місце – Гаркуль Ілона с. Червона Слобода; 

І місце – Рідченко Каріна с. Червона Слобода; 

Та заохочувальний диплом наймолодшому учаснику «Кришталевої надії» Шавердашвілі Іраклію с. Свидівок 

Середня вікова категорія: 

ІІІ місце – Горащенко Андрій с. Худяки; 

ІІІ місце – Сакаль Даніелла с. Руська Поляна; 

ІІ місце – Удод Олександра с. Червона Слобода; 

ІІ місце – Клименко Юлія с. Вергуни; 

І місце – Костенко Оксана с. Степанки; 

І місце - Ільченко Влада с. Червона Слобода. 

Старша вікова категорія: 

ІІ місце – Кононенко Андрій с. Геронимівка; 

І місце – Пономаренко Анна с. Руська Поляна; 

Молодіжна вікова категорія: 

ІІІ місце – Доценко Ірина с. Софіївка;  

ІІ місце – Демченко Максим с. Лозівок; 

І місце – Боркута Наталія с. Білозіря; 

І місце – Назаренко Ярослав с. Леськи. 

Номінації (Дуети, тріо, квартети, гурти, ансамблі) 

ІІІ місце – Шоу–група «Посмішка» кер. Наталія Смоляр с. Дубіївка; 

ІІ місце – Дует «Сяйво» у складі Алла Мик та Каптенко Анна кер. Наталія Боркута с. Білозір’я; 

І місце – дует «Лемон байт» у складі Хабло Олександр та Іван Гуріненко кер. Іван Гуріненко с. Леськи; 

Гран - прі конкурсу отримали Гурт «Тайм» кер. Василь Клименко с. Степанки. 

Ще раз подякуємо учасникам та переможцям конкурсу і маємо надію, що всі вони, отримали заряд бадьорого настрою, якого вистачить на цілий рік і звичайно додасть потрібної енергіїї для участі в наступному конкурсі. 

 


За інформацією відділу культури і туризму РДА