Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради взяв участь в засіданні фахової майстерні щодо особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації

Олексій Собко взяв участь в засіданні фахової майстерні  щодо особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації Олексій Собко взяв участь в засіданні фахової майстерні  щодо особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації

11 листопада 2016 року в залі засідань обласної ради за пропозицією Української асоціації районних та обласних рад проведено засідання фахової майстерні в якій взяв участь голова районної ради Олексій Собко щодо особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації у зв’язку з новими принципами їх формування, що прописує Бюджетний кодекс на 2017 рік.

Про новації бюджетного законодавства та як вони вплинуть на діяльність місцевого самоврядування, а також про стан справ у цій галузі на сьогодні, учасникам засідання розповіла Експерт з фінансів та бюджетів Асоціації районних та обласних рад Яніна Казюк.

На початку вона розповіла, що відносини між місцевими та державним бюджетами вибудовуватимуться за програмно-цільовим методом, що базуватиметься на прогнозі результатів, які може отримати громада у майбутньому.

Досвід такої роботи на рівні експерименту впроваджувався, але без врахування об’єднаних територіальних громад як і тих, що вже діють, так і тих, де незабаром пройдуть вибори.

Експерт з фінансів та бюджетів за допомогою слайдів продемонструвала і охарактеризувала загальні тенденції формування місцевих бюджетів, а також звернула увагу на особливості їх формування в умовах програмно-цільового методу, на який з 2017 року переходять всі місцеві бюджети, що мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. 

Вона запросила до дискусії з метою узагальнення пропозицій для внесення змін до законодавства та подальшого застосування у практичній роботі.

З учасниками заходу детально обговорено основні принципи та порядок формування, складання і виконання місцевих бюджетів, міжбюджетні відносини, порядок казначейського обслуговування тощо. 

В ході обговорення голова обласної ради Олександр Вельбівець звернув увагу присутніх і доповідача на підходи до розрахунків міжбюджетних трансферів (освітньої та медичної субвенції), перерозподілу коштів між обласним і міським бюджетами на утримання комунальних закладів, в тому числі соціальної сфери, реальності джерел фінансування субвенції на формування інфраструктурної субвенції для об’єднаних територіальних громад, їх обсягів, ризиків та викликів для органів місцевого самоврядування тощо.

За результатами обговорення узагальнено пропозиції для реагування відповідними відомчими структурами.  

За інформацією виконавчого апарату обласної ради