Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Реформа з децентралізації влади забезпечить невідворотний успіх країни, – Володимир Гройсман

Реформа з децентралізації влади забезпечить невідворотний успіх країни, – Володимир Гройсман

Здійснення реформи з децентралізації влади в Україні є прикладом передачі центральною владою своїх повноважень та фінансових ресурсів на місця, що дозволяє забезпечити ефективність місцевого самоврядування та якість управління на місцях. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку USAID у вівторок.

– Те, що відбулося за ці декілька років, може бути гарним прикладом того, як держава передає повноваження, які ви можете використовувати, щоб працювати на тих, хто вас обирає, робити свою роботу якісно і найголовніше, на що ми з вами покликані, – створити систему якісних послуг на місцевому рівні, – заявив Володимир Гройсман, говорячи про результати реформи з децентралізації влади.  

Протягом років здійснення реформи на місця були передані необхідні повноваження та ресурси у рамках фінансової децентралізації, зазначив Прем’єр-міністр.

Так, місцеві бюджети порівняно з минулим роком зросли на 34 млрд грн, це близько 50%.

Другий рік поспіль в Україні існують інші інструменти стимулювання регіонального розвитку: кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток та субвенція на підтримку об’єднаних територіальних громад у розмірі 1 млрд грн. На наступний рік Уряд передбачає її збільшення до 1,5 млрд грн, зазначив він. 

– Держава максимально передає фінансові ресурси вниз і робить це відкрито, публічно і системно, – підкреслив Володимир Гройсман. 

Сьогодні в Україні нараховується 184 об’єднані територіальні громади, ще у 184 очікуються вибори 11 та 18 грудня. «Це все тільки початок, але цей початок є незворотнім», – наголосив Прем’єр-міністр. 

Володимир Гройсман зауважив, що був ініціатором з децентралізації влади як Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та згодом Голова Верховної Ради України. За його опікування 1 квітня 2014 року було прийнято перший стратегічний документ, розроблений спільно з експертним середовищем, – концепція реформи місцевого самоврядування в Україні, що стала початком реформи з децентралізації. Також було розроблено і ухвалено Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». 

– Врешті-решт ми отримали результат, результат, що підтверджував, що ефективна система місцевого самоврядування зробить успіх нашої країни невідворотнім, – підкреслив Володимир Гройсман. 

У цьому контексті Голова Уряду подякував за підтримку реформи з децентралізації міжнародним партнерам, серед яких Європейський Союз, Швейцарія, Німеччина та Сполучені Штати Америки. Презентована сьогодні програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)» підтримки об’єднаних територіальних громад працюватиме протягом 5 років в Україні, зазначив він. 

– Це означає, що не тільки ми знаємо і розуміємо важливість цієї реформи, а й наші міжнародні партнери, які побудували справжнє місцеве самоврядування у своїх країнах, знають, що Україна йде абсолютно правильним шляхом. На цьому шляху нас чекає успіх. Але цей успіх потребує лідерства, – зазначив Прем’єр-міністр. 

За інформацією Урядового порталу