Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В.о. голови ГУ Міндоходів у Черкаській області взяв участь у заходах з нагоди початку визволення Черкаської області від німецько-фашистських загарбників

В.о. голови ГУ Міндоходів у Черкаській області взяв участь у заходах з нагоди початку визволення Черкаської області від німецько-фашистських загарбників

Вже кілька місяців Україна відзначає особливу дату своєї історії – звільнення міст і сіл від німецько-фашистських загарбників. Битва за визволення держави тривала майже 2 роки – довгих 22 місяці.

22 вересня – особливий день для мешканців Черкащини, зокрема, для жителів Драбівського району. Саме в ніч з 22 на 23 вересня 1943 року, коли солдатам Червоної армії вдалося вигнати ворожих окупантів із Драбівщини, було покладено початок визволенню Черкаської області.

Цього дня керівники області та району, представники громадських організацій взяли участь в урочистих заходах, присвячених 70-річчю визволення Черкащини. В урочистостях взяв участь в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олег Гребенюк, а також керівництво Золотоніської ОДПІ ГУ Міндоходів в області Антоніна Миргородська і Олександр Масло.

На Площі смт.Драбова слави лунали пісні на військову тематику, ліричні вірші та композиції. На знак пошани та пам’яті про вічний подвиг наших земляків, голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб разом із головою обласної ради Валерієм Черняком, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, ветеранами та громадою району поклали квіти до меморіалу на Площі слави та вшанували загиблих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання.

«15 тисяч синів і дочок драбівської землі захищали та визволяли Вітчизну в роки Другої світової війни, 6 тисяч із них навіки лишилися на полях боїв. І нині ми низько схиляємо голови перед подвигом воїнів-визволителів, які загинули у праведному бою за честь і свободу рідної Вітчизни», - звернувся очільник області до учасників дійства, які заповнили вечірню площу вогнями факелів та лампадок.

До урочистостей активно долучилися школярі та студенти, які прийшли на Площу слави щоб запалити десятки факелів і свічок, вшановуючи тих, хто виборював для них мирне небо над головою. Звертаючись до сивочолих ветеранів, молодь Драбівщини перед вічним вогнем пам’яті поклялася продовжити їх славетні подвиги, захищати Вітчизну та її незалежність і нести факел Вічного Вогню людської пам’яті разом з теплом своїх сердець від роду до роду, від покоління до покоління.

У пам’ять про тих, хто поклав своє життя на вівтар Великої Перемоги, учасники заходу пройшли факельною ходою «Бойовими шляхами Черкащини».

Завершилася урочиста хода покладанням квітів до стели на Алеї Героїв, виступами творчих колективів та святковим феєрверком.

«Нехай цей день принесе черкащанам спомин про тих, хто ціною життя здобував нам мир, свободу та незалежність. Своєю хоробрістю, героїзмом і відвагою вони довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам. І що найвищою цінністю на землі є чесна праця під мирним небом», - відмітив Олег Гребенюк.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області