Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

Сьогодні, 13 жовтня 2016 року заступник голови районної ради Сергій Степанюк, керівник апарату районної державної адміністрації Любов Кузьменко взяли участь у районних урочистих заходах з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, який проходив в селі Вергуни.

Перед початком урочистостей у фойє будинку культури розмістили свої виставки та столи достатку села району, які були оформлені в українському стилі.

Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

В свою чергу конкурсна комісія здійснила обхід всіх представників та визначила переможців конкурсу на кращу козацьку страву.

З вітальною промовою до присутніх звернувся заступник голова районної ради Сергій Степанюк, який зазначив, що 14 жовтня завжди був особливим для українських воїнів - від козаччини до Української повстанської армії і нашого сучасного війська. Це - наше історичне національне свято.

Віднині День захисника України на Покрову закріпився в офіційному календарі.

Це - велике свято кожного, хто захищає Україну: чоловіків і жінок, військових і цивільних, волонтерів і лікарів. Це - свято кожного, хто оборонив і зберіг нашу державу. Кожного, хто зупинив російського агресора. Кожного, хто наближає нашу перемогу над ворогом. Це день пам'яті про кожного, хто віддав своє життя за Україну.

Від Черкаського району боронити Україну було призвано близько чотирьохсот військовослужбовців. В 2016 році на строкову військову службу призвано 35 осіб, уклали контракт на військову службу 75 осіб. Сьогодні проходить демобілізація шостої хвилі військовослужбовців. Сини, батьки, чоловіки повертаються до своїх сімей до мирного життя. На жаль 4 наших героя (Пресняков Максим Сергійович з села Мошни, Плохой Андрій Віталійович з села Первомайське, Ідель Ілля Євгенійович з села Червона Слобода та Єременко Віктор Вікторович з села Білозірʼя) не повернулися до своїх домівок, вони віддали своє життя за Батьківщину, вічна слава і хвала їм за безмежну любов до рідної землі.

Від імені голови ради Собка Олексія Петровича, депутатського корпусу районної ради, Черкаської райдержадміністрації, від себе особисто дякую українським воїнам, що захищають наш народ. Вічна шана нашим героям, які загинули за Україну.

Також учасників заходу привітали помічник народного депутата України Сергія Рудика – Оксана Ковтун, отаман козацької сотні села Руська Поляна Віктор Коломієць та сільський голова села Вергуни – Тарас Горбенко.

Під час проведення заходу відбулася посвята хлопчиків у козаки, де їм було вручено символ українського козацтва – булаву.

Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

Після посвяти, керівниками району відбулося нагородження переможців за кращу козацьку страву, якими стали:

за I місце – Тубільці, Вергуни, Худяки отримали грамоти та цінний подарунок (мікрохвильова піч);

за II місце – Мошни, Руська Поляна, Леськи отримали грамоти та годинники; 

за III місце – Думанці, Чорнявка, Червона Слобода отримали грамоти та електрочайники. 

За участь в конкурсі отримали символічні подарунки села Білозір’я та Софіївка. 

А бронзовому призеру паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро з легкої атлетики (метання ядра) Роману Данилюку керівництво району вручило Почесну грамоту Черкаської районної ради та Черкаської районної державної адміністрації та сертифікат на 12 тис.грн. 

Відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

Після нагородження відбувся святковий концерт підготовлений силами майстрів культури району. 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ