Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОБРОВІЛЬНО ЗДАТИ ЗБРОЮ

ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОБРОВІЛЬНО ЗДАТИ ЗБРОЮ

З 1 по 31 жовтня 2016 року у Черкасах та області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів та їх реєстрація в установленому законодавством порядку. Про це інформують у Черкаському районному відділенні Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області.

Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, спеціальних засобів та вибухових матеріалів є не лише предметом вчинення кримінального правопорушення, а й становить небезпеку як для особи, яка її зберігає, так і близьких та оточуючих громадян. Згідно статті 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Особа, яка добровільно здала вогнепальну та холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини (матеріали), що зберігаються у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності. За статтею 2631 незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Ті самі дії вчиненні повторно або за попередньою змовою групою осіб – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, дії вчиненні організованою групою – караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років. Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі статтею 190 Адміністративного кодексу України порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягнуть за собою накладення штрафу від 7 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Якщо Ви маєте незареєстровану зброю, то у період проведення місячника добровільної здачі зброї Вам слід звернутися до органів поліції за місцем проживання, де працівники дозвільної системи нададуть Вам кваліфіковану консультацію та допоможуть у легалізації зброї. Жителям району з питань здачі та реєстрації зброї необхідно звернутись у Черкаське районне відділення Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області за адресою: м.Черкаси пров. Боженка, 3 каб.201. Довідки за телефонами: (0472) 37-35-15, моб. 0972982012.

 

За інформацією сайту "Сільських обрій"