Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ЗУСТРІЧ ІЗ КНИГОЮ

ЗУСТРІЧ  ІЗ  КНИГОЮ

Нині не просто видати книгу навіть письменнику-професіоналу. А що вже казати про тих, хто тільки ступає на літературні стежки. У Руській Поляні члени літературного об’єднання «Провесінь» при бібліотеці Будинку культури вирішили самі прийти до своїх майбутніх юних читачів.

Перша зустріч відбулася 29 вересня із учнями ЗОШ №2. Прихопили із собою книги, видані власним коштом: «Провесінь», «Гніздечко», «Читачок», «Руська і Поляна». Остання з названих книг (автори – Микола та Ігор Ненади) викликала особливе пожвавлення, бо казкові герої ставлять перед читачами шахові завдання, допомагають знайти правильний хід – і все це подається у поетичній формі. Крім того, маленькі руськополянці знайомляться ще з однією версією походження назви села: Руська – сміливий юнак («має в юних він роках міцні м’язи на руках; у державі, цім селі, меч скували ковалі для царевича, для Руськи, щоб розбити зло у друзки»), Поляна – вродлива дівчина («із рум’янцем на щоках та барвінком у руках»). Чимало пригод (в тому числі й шахових) трапляється з ними, з яких вони виходять переможцями, а князь Володимир «в холодку тінистих верб для Русі накреслив герб на честь Руськи і Поляни, царства з лісом і полями».

Тетяна Коноваленко та Людмила Клименко читали віршовані казки, згадували дитячі враження, при цьому залучаючи всіх до обговорення. Як приємно було дивитися на усміхнені обличчя дітей, відповідати на їхні питання, слухати дитячі повідомлення, що в когось день народження, а в когось росте зелена ялинка у дворі, про яку щойно прочитала Т. Коноваленко, за професією лісовод. Завершилася зустріч піснею про мир Світлани Корчинської:

Хай буде мир в країні й у сім’ї,

і від тепла сердець радіють всі, 

і зловорожий в небесах літак

не знищить мир, а буде тільки так: 

онучата – до бабусь, сини й доньки – до матусь

при-гор-та-ють-ся; 

онучата і дідусь, сини й доньки і татусь 

по-смі-ха-ють-ся! 

Прощаючись, усі разом сфотографувалися на пам’ять про зустріч. «Приходьте ще!» - лунало вслід гостям. Сьогодні діти доторкнулися до художнього слова, і віриться, що цій зустрічі не буде кінця! 

С. Корчинська, керівник літоб’єднання «Провесінь» 

За інформацією відділу культури і туризму РДА